• Home
  • KURIOZITETE
  • Fruti “mbretëror” që provokoi të vjella pasagjerësh: si u anullua një fluturim
KURIOZITETE

Fruti “mbretëror” që provokoi të vjella pasagjerësh: si u anullua një fluturim

Spread the love

Era e rëndë brenda një aeroplani shkaktoi vonesa të shumëfishta në fluturimin e pasagjerëve në Indonezi.

Incidenti ndodhi në një fluturim nga rajoni Sumatran Bengkulu në Xhakartë (Indonezi), ku pasagjerët që hyn në avion dhe u ankuan në lidhje me një erë të rëndë që u shkaktoi deri dhe të vjella.

Era vinte nga dhoma e bagazheve ku u hasën dy ton DurianDurian është konsiderohet si frut “mbretëror” në Tajlandë.

Udhëtarët u rebeluan pasi u pajtua se fluturimi nuk mund të realizohej deri në shkarkimin e plotë trë sasisë së frutave.

Ndësa për shumëkënd Durian përqehet, shumë të tjerë nuk e honepsin atë dhe erën që lëshon. /tesheshi.com/

Related posts

Kur duhet bërë djalin “synet”?

dritatv

Prindërit i japin sallatë për të ngrënë, djali telefonon policinë

dritatv

Meka në kohë të ndryshme: transformimet e vendit të shenjtë

dritatv

Leave a Comment