FRI KURBAN BAJRAMI 2020

FRI KURBAN BAJRAMI 2020

Festa e kurban Bajramit po afron andaj të gjithë besimtarët kudo që ndodhen nisin përgatitjet.
Në shenjë falenderimi për mirësitë e dhëna nga krijuesi i gjithësisë, përgatitjet për , nisin me planifikimin e bërjes së kurbanit.
Fondacioni i Rinisë Islame në Zvicër me rastin e afrimit të Kurban Bajramit, njofton të gjithë besimtarët se ka filluar grumbullimi i vlerës së therjes së kurbanit në trojet tona, duke ju ftuar për tju bashkuar këtij projekti madhështor.kurbanet do të theren sipas një grafiku, të hartuar në kordinim me bashkëpunëtorët tanë në vendlindje për tu shpërndarë më pas familjeve të jetimeve, të varfërve dhe njerëzve në nevojë.
Tek All-llahu nuk arrin as mishi e as gjaku i tyre, por te Ai arrin bindja juaj. Ai ashtu ua nënshtroi ato juve që ta madhëroni All-llahun për udhëzimet që ua bëri. Bamirësve përgozoju me begati, Sure Haxh ajeti 37.

pagesa përmes kontos bankare do të bëhet deri në 28 korrik 2020, ndërsa kesh në Xhaminë Shqiptare në Seebach deri më 31 korrik 2020.
Allahu ju begatoftë në të dy botët dhe jua pranoftë kurbanin.
Bashkohu edhe ti projektit Kurbani 2020 ideuar nga fondacioni i Rinisë Islame Zvicër.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Paditet Google, për shkeljen e privatësisë së përdoruesve!

Gjigandi i motorit të kërkimit Google është akuzuar se ka shkelur ligjet Evropiane të privatësisë me gjurmimin e vendodhjes së përdoruesve. Një koalicion prej gjashtë...

Politikanët kosovarë nuk dorëhiqen pas dështimeve, u mungon etika dhe llogaridhënia

Mos anëtarësimi i Kosovës në organizatën më të madhe ndërkombëtare të policisë, Interpol po konsiderohet si dështim i diplomacisë kosovare. Kurse, pas dhënies së lajmit...

Trump kërkon hetime për raketën balistike ruse

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump të martën i dha 'dritë të gjelbër' Kongresit për të shqyrtuar nëse raketa balistike ruse ka shkelur traktatin...

Së fundi

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz janë ekzaminuar...

Si të Përgatisni Reçelin e Kumbullave në Dy Mënyra

Në doni të ëmbëlsoni veten apo më të dashurit tuaj apo në doni një gosti të veçantë për miqtë përgatisni reçel me kumbulla. Të freskëta...

Basha : Po rivriten nga qeveria ortake e krimit të organizuar. Gjaku dhe sakrifica sublime e tyre nuk do të shkojë dëm!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha kujton 4 efektivët e Policisë të vrarë në krye të detyrës Fatos Xhani, Altin Dizdari, Kastriot Feskaj dhe...