Francë: thikë gruas muslimane në sy të burrit e fëmijëve

Një grua muslimane me shami u godit me thikë para burrit dhe fëmijëve të saj të moshës 3 dhe 12 vjeç, ngjarje e ndodhur në qytetin Sury-le-Comtal në jug të Francës.

Sipas gazetës Le Parisien, ky incident, i cili shkaktoi shumë vëmendje të publikut, ka ndodhur dy net më parë.

Gruaja u plagos rëndë dhe u dërgua me shpejtësi në spital, ku iu nënshtruar një kurimi intensiv.

Mediat lokale raportojnë se sulmuesi është një 59-vjeçar, i cili ka qenë nën ndikimin e alkoolit. Ai u kap menjëherë pas incidentit.

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

E rrallë, gruaja humb dëgjimin vetëm për zërin e meshkujve

Në atë që mund të duket si një justifikim për të mos dëgjuar të dashurit e saj, një grua nga Kina është diagnostikuar në...

Tusk: Rusia dhe Irani duhet të ndalojnë lojërat në Siri

Sulmet ajrore të kryesuara nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) ndaj regjimit të Asadit ishin "të nevojshme dhe proporcionale", tha sot presidenti i...

Gjykata Speciale fton edhe një komandant

Nazif Mehmeti i njohur në luftën e fundit në Kosovë si Komandant Dini, është i ftuari i radhës për t’u intervistuar pranë Zyrës së...

Së fundi

Basha përkujton 20 shkurtin: Pas 28 vitesh kemi sfidë të ngjashme

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në ditën ku shqiptarët rrëzuan bustin e diktaktorit Enver Hoxha ka ndarë një koment në profilin e tij...

Konfirmohet largimi i Granit Xhakës, Milani e pret që në janar

Nëse kishte dyshime, ato janë shuar përfundimisht. Granit Xhaka do të largohet nga Arsenali që në merkaton...

Indonezia heton Facebook-un për keqpërdorimin e të dhënave të përdoruesve

    Qeveria e Indonezesë njoftoi të premten se është duke hetuar Facebook-un për shkelje të privatësisë së përdoruesve të tij në këtë shtet. Ministria për Komunikim...