Francë, rritet në 1.331 numri i të vdekurve nga COVID-19

Numri i të vdekurve në Francë nga koronavirusi i ri (COVID-19) ka shkuar në 1.331, pasi 231 persona kanë humbur jetën nga sëmundja në 24 orët e fundit, njoftoi ministri francez i Shëndetësisë, Jerome Salomon,(AA).

Salomon tha se numri i rasteve me virusin në vend është rritur në 25.233 me 2.933 të infektuar të rinj.

Ai tha se 2.827 pacientë aktualisht po trajtohen nën kujdes intensiv, prej të cilëve 59 për qind janë të grupmoshës 60 deri në 80 vjeç.

Sipas Salomon, numri i pacientëve që janë shëruar nga virusi ka shkuar në 3.900.

Salomon po ashtu theksoi se 86 për qind e viktimave nga virusi janë të moshës 70 vjeç e më lartë.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Ferdinand Saraci: Banorët e Rrogozhinës në mëshirë të fatit

    Mesa duket problemet për qytetarët e Bashkisë Rrogozhinë nuk kanë të mbaruar. Shpesh herë këto banorë paraqesin përpara kamerave situata të pakëndëshme nga vendi...

VIDEO/ Iu dëmtua shtëpia nga tërmeti, gjobitet me pesë milionë lekë pse e rindërtoi vetë

Gjobë pesë milionë të vjetra sepse ndërhyri për të riparuar banesën e tij të dëmtuar nga tërmeti. Kjo...

Kombet e Bashkuara: Jugu i Afrikës, 45 milion njerëz në uri

Për shkak të thatësirës, ​​përmbytjeve dhe krizës ekonomike në disa vende, uria kërcënon 45 milion njerëz, një...

Së fundi

Parashikimi i Piperos: Kjo javë do jetë piku i epidemisë. Ja kur do nisë të bjerë numri i të prekurve nga koronavirusi

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero, i cili ka qenë pranë qytetarëve këto ditë me informacion të përditshëm për koronavirusin bën një parashikim optimist për...

Në Meke dhe Medine vendoset orë policore me cikël të plotë ditor

Arabia Saudite ka vendosur që të zbatojë orë policore me cikle të plota ditore në qytetet e shenjta Meke dhe Medine. Agjencia zyrtare saudite e...

“Falsifikim dokumentesh, ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve”/ SPAK nxjerr emrat e grupit prej 17 personash

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka regjistruar një procedim penal ndaj një grupi personash të cilët akuzohen për vepra si...