Franca thirrje për solidaritet në luftën kundër krizës ekonomike

Ministri francez i Ekonomisë, Bruno Le Maire, bëri thirrje për solidaritet mes vendeve anëtare të Bashkimit Evropian (BE) në luftën kundër krizës ekonomike të shkaktuar nga pandemia e koronavirusit të ri (COVID-19).

Le Maire në adresimin para gazetarëve tha se vendet anëtare të BE-së duhet të gjejnë zgjidhje të përbashkët në luftën me krizën ekonomike e cila është shkaktuar nga pandemia.

“Zgjidhja më e keqe për Evropën do të ishte ajo që disa e miratojnë dhe disa e refuzojnë”, tha ministri francez i Ekonomisë.

Ai theksoi se është shumë e rëndësishme që të ketë një koordinim të fortë midis vendeve të BE-së për të ofruar një zgjidhje efektive në mes të krizës që do të ishte e dobishme për të gjitha shtetet anëtare.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Turqia dhe Rusia nisin patrullimin e dytë të përbashkët në lindje të Eufratit

Në kuadër të marrëveshjes së Soçit të arritur muajin e kaluar, ushtarët turq dhe rusë kanë nisur...

Regjimi i Asadit sulmon një jetimore në Gutën Lindore

Forcat e regjimit të Asadit kanë kryer një sulm ndaj një jetimoreje në Gutën Lindore, e cila mirëmbahej nga Fondacioni Humanitar Turk për të...

Bashkësia Islame Shqiptare në Zvicër ju uron festën e Kurban Bajramit

Bashkësia Islame Shqiptare në Zvicër u ka uruar të gjithë besimtarëve muslimanë festën e Kurban Bajramit. Me anë të një mesazhi, në këtë ditë të shnuar...

Së fundi

Theu karantinën, 4 muaj burg për 27 vjeçarin

Një 27 vjeçar është dënuar me 4 muaj burg në Korenë e Jugut, pasi theu rregullat e karantinës. Ky është dënimi i parë më...

Shqipëri : Konfirmohen 25 raste pozitive në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 25 persona. Në total, numri i të infektuarve në Shqipëri...

Vetëm 55% e punonjësve kanë përfituar pagën prej 40 mijë lekësh

Janë rreth 97 mijë punonjës që u është miratuar pagesa prej 40 mijë lekësh si pjesë e paketës së dytë financiare dhe 95 mijë...