FOTO/ Turistët amerikanë po ecnin në këmbë, gjejnë dy predha të Luftës së Dytë Botërore

Dy turistë amerikanë gjejnë dy predha ende aktive në Këlcyrë.

Gazetarja Brikena Metaj raporton për “Balkanweb” se turistët ishin duke përshkuar me këmbë rrugën nga fshati Kumarak për në fshatin Kondas kur janë ndeshur me predhat e luftës së dytë botërore me përmasa rreth 30 cm.

  • foto galeri
  • foto galeri

Predhat janë gjetur në zonën e Ballabanit.

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Delet “pushtojnë” bazën e Kuçovës, në pritje të investimit 50 milionë dollarë të NATO-s

Përveç avionëve të vjetër kinezë e rusë, në bazën ushtarake të  Kuçove, sot ka edhe dele. Pranë formacionit hijerëndë, që  dikur u formua për...

Turqi, neutralizohen 5 terroristë të PKK-së

Së paku pesë terroristë të PKK-së janë neutralizuar në provincën lindore Hakkari të Turqisë. Autoritetet turke shpesh përdorin fjalën "neutralizuar" në deklaratat e tyre për...

Politikani serb bën shqiponjën, deklarata e tij është e madhe

  Politikani liberal serb, Çedomir Jovanoviç, ka kritikuar politikën dhe shoqërinë serbe, se e kanë lënë vendin mbrapa, duke u marrë me gjëra siç ai...

Së fundi

Indi, rritet në 282 numri i të vdekurve nga përmbytjet

Rritet në 282 numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjeve dhe rrëshqitjeve të dheut të shkaktuara nga reshjet e dendura...

Albin Kurti: Jo domosdoshmërisht duhet të jem kryeministër

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka folur rreth koalicionit me Lidhjen Demokratike të Kosovës, ku ka lënë të kuptohet se ai nuk e...

Tërmeti/ “Ka raste që iu bien mureve”, Rama paralajmëron abuzuesit: Mos bëni gjëra të tilla, qeveria do të…

Kryeministri i vendit, Edi Rama, teksa bëri një bilanc paraprak të dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i...