SHQIPERIA

Foto Lajm/ Rinia shqiptare në rresht para ambasadës gjermane

Spread the love

Ndërsa në vend situata politike paraqitet e trazuar, një tjetër plagë shoqërore ka prekur shqiptarët dhe sidomos rininë.

Të rinjtë, duke mos gjetur hapësira në vendin e tyre ose për të ndërtuar një jetë më të mirë, largohen jashtë vendit. Një nga destinacionet e preferuara mbetet Gjermania. Siç mund të shihni në këto foto drithëruese, të rinjtë shqiptarë qëndrojnë në radhë para ambasadës gjermane për të ikur në Gjermani.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Prej disa vitesh tashmë, fenomeni i ikjes të të rinjve jashtë shtetit është kthyer në një problem serioz. Mungesa e perspektivës në Shqipëri, mospasja e kushteve dhe papunësia detyrojnë rininë që të ikë. Pamjet flasin vetë dhe nuk kanë nevojë për shumë koment.

Related posts

Xhafaj, shtrëngim duarsh me Macron në Paris: Vlerësime inkurajuese

dritatv

Zyrtare/ Rama propozon ish ministrin e Berishës për Këshillin Mbikqyrës të Bankës së Shqipërisë

dritatv

“Palaço të përlyer”, Luan Rama godet socialistët me Faik Konicën

dritatv

Leave a Comment