Foto/Berisha dhe Mediu takim pune me këshilltarin e Donald Trump

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka publikuar një foto pune së bashku me Këshilltarin  e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ish-kryetarin e bashkisë së New York Rudi Guiliani, ish-Sekretarin për Homeland Security Tom Ridge, por edhe me ish-kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berishën.

Ai shkruan se diskutimi kishte si temë kryesore krizën politike, krimin, por edhe  çështje të tjera me interes për vendin tonë. Lideri i PR-së nuk lë pas edhe akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama, i cili sipas tij,  ky i fundit po shkatërron sistemin kushtetues vetëm për interesa personale.

Postimi i Mediut:

Takim dhe mengjes pune me Keshilltarin e Presidentit Trump, Ish kryetarin e Bashkise Neë York Rudi Guiliani, Ish Sekretarin per Homeland Security Tom Ridge dhe Ish kryeministrin Dr Berishen.

Diskutimi u perqendrua rreth krizes politike ne Shqiperi, krimi korrupsioni dhe shkaterrimi I lirive te qytetareve shqiptare. Rama po e con Shqiperine drejt shkaterimit Te sistemit kushtetues dhe pluralizmit per interesa te tij personale duke ndertuar nje narko shtet.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Me pistoletë dhe thikë në brez, pranga 56-vjeçarit

Një 56-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi lëvizte i armatosur. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se shtetasi me inicialet S....

OBSH ka edhe një lajm tjetër në lidhje me COVID 19

Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus theksoi se COVID-19 vazhdon të shpërndahet në mënyrë të përshpejtuar. Përhapja e pandemisë së koronavirusit është “ende duke u përshpejtuar” dhe...

Roja e Gjelbër përgjon në pyje dhe kap mat 3 dibranë

"Roja e Gjelbër", një operacioni i koduar ky Policisë së Dibrës ka arritur të kapë mat tre shoferë dibranë, që po transportonin drurë...

Së fundi

Ky shtet anulon procesin mësimor për tërë vitin 2020, s’ka as mësim online

Bolivia ka marrë vendim që procesi mësimor të anulohet për tërë vitin kalendarik për shkak të përhapjes së koronavirusit. Kështu, rreth dy milionë nxënës në...

Kosovë : Janë regjistruar 218 raste të reja dhe 15 viktima gjatë 24 orëve të fundit .

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) njoftoi se 15 pacientë kanë vdekur gjatë 24 orëve të fundit dhe janë regjistruar 218 raste të reja...

Tragjike në kosovë, dy vëllezër vdesin në një ditë nga Covid-19 në Pejë

Dy vëllezër që ishin haxhi, Mustafë Zekaj dhe Zekë Zekaj, të moshës 85 dhe 78 vjeç, vdiqën gjatë natës në Novosellë të Pejës. Vëllezërit kishin...