Formacionet zyrtare/ Ja si do të luajë Shqipëria përballë Moldavisë

Shqipëria do të kërkojë të zhbëjë në Moldavi humbjen e hidhur që i la sfida me Turqinë, ndërsa Edi Reja ka vendosur të bëjë dhe ndryshime në formacion. Kështu, titullar nga minuta e parë do të jetë Lorenc Trashi, i cili bën debutimin e tij me fanellën kuqezi, duke ulur në stol Lenjanin. Po ashtu, ndryshe nga përballja me Turqinë, edhe Memushaj ka përfunduar në pankinë, teksa vendin e tij dhe shiritin e kapitenit e ka marrë Amir Abrashi.

Ja formacionet e plota:

Moldavi-Shqipëri 20:45

Moldavia: Koshelev, Mudrac, Prepelita, Posmac, Graur, Reabciuk, Ionita, Anton, Cebotaru, Suvorov, Sidorenko.
Trajner: Semen Altman

Shqipëria: Strakosha, Veseli, Dermaku, Gjimshiti, Ismajli, Trashi, Gjasula, Bare, Abrashi, Cikalleshi, Manaj.
Trajner: Edi Reja

Mold Shqip
- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

VIDEO e dhimbshme/ Momenti kur një e mitur dhe një grua nxirren pajetë në Thumanë

Trupat e një fëmijë dhe një gruaje janë nxjerrë pak më parë nga rrënojat e një banese...

Të pish ujë esëll, cilat janë përfitimet që nuk i keni ditur!

Një nga mënyrat më të mira për të përmirësuar shëndetin tuaj, është pirja e ujit esëll në mëngjes. Ndosha shumë prej jush nuk e bëjnë...

Shërbyesi civil kundër grevës: Unë do të punojë, rastet sociale jetojnë me 75 euro!

Një shërbyes civil në Prizren, ka refuzuar të mbajë grevë, ashtu sikur kolegët e tij. Ai ka thënë se sot nuk do bëjë grevë...

Së fundi

Manastirliu tek ‘Shefqet Ndroqi’: Nisin përgatitjet për ta kthyer në COVID2

Teksa shifrat e të prekurve me COVID-19 janë rritur ndjeshëm në vendin tonë, në spitalin Universitar “Shefqet Ndroqi”, ku kanë nisur përgatitjet për t’u...

Maqedoni: 123 persona të shëruar dhe 88 raste të reja me covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë realizuar 973 teste, ndërsa janë regjistruar 88 raste të reja me COVID-19. Sipas qyteteve:...

Mosrespektimi i masave, dënimi deri në 12 vjet burgim e 8 mijë euro gjobë

Policia e Kosovës nga dita e martë do të nisë shqiptimin e gjobave për qytetarët që nuk respektojnë masat e dala nga Qeveria e...