Forcat turke shkatërruan pozita të PKK-së në veri të Irakut

Forcat turke në veri të Irakut kanë shkatërruar pozita të organizatës terroriste PKK.

Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Turqisë në rrjetet sociale bëri të ditur se aksione ajrore janë kryer në rajonin Haftanin.

Gjatë operacioneve janë shkatërruar depo municionesh, strehimore, dhe pozita ushtarake që përdornin terroristët e PKK-së.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Drita TV- Ekskluzive/ Intervistë me Fadil Kopranin anëtarin e Lëvizjes për Drejtësi dhe anëtar të shtabit zgjedhor

Lëvizjen që po përqafojnë shumë qytetarë të cilët janë të pakënaqur me politiken e deritanishme në Kosovë. Një intervistë me Fadil Koprani një anëtar të...

Nga Wolf BIERMANN*: Tragjedia e Angela Merkel

Tashmë, në shekullin e 21-të, ne gjermanët ndodhemi në një tjetër udhëkryq: midis avancimit të guximshëm drejt një Europe liberale, kozmopolitane dhe një tërheqjeje...

Operacioni “Burimi i Paqes”, shkon në 14 numri i fshatrave të çliruar

Çlirohet fshati Halave në Tal Abyad në lindje të lumit Eufrat nga terroristët e YPG/PKK-së në kuadër...

Së fundi

Hoti: Nuk do të hezitoj ta kërkoj. Thaçi: Qytetarët të zbatojnë masat rigorozisht

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka paralajmëruar vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme për shkak të përkeqësimit të situatës me koronavirus. Nga foltorja e Kuvendit, Hoti...

Hajdari paralajmëron krijimin e partisë së re: Shqiptarët duan një alternativë tjetër

Një ditë pas daljes publike të liderit të PD-së Lulzim Basha për listat e hapura, ku sulmoi ashpër kryeministrin Edi Rama, vjen një reagim...

Publikohet tjetër përgjim i Zoran Zaevit, ja çfarë thotë për Ali Ahmetin dhe rastin që po hetohej

Një tjetër përgjim i ashtuquajtur ‘’bombë’’ është publikuar nga mediat në Maqedoninë e Veriut vetëm pak ditë para zgjedhjeve, pikërisht për ish= kryeministrin Zoran...