Forcat turke neutralizojnë një nga terroristët më të kërkuar të PKK-së

Forcat turke në veri të Irakut neutralizuan një nga terroristët më të kërkuar të PKK-së, Murat Akdogan, me emrin e koduar Ali Guven.

Shtatmadhoria e Ushtrisë së Turqisë njoftoi se terroristi Akdogan është një nga të neutralizuarit në sulmet ajrore që forcat turke më 14 shtator kryen në bastionin e PKK-së në rajonin Acashin-Basyan, në veri të Irakut.

Bëhet fjalë për terroristin që gjendej në listën e “portokalltë” të terroristëve të kërkuar në Turqi./Rtv Drita/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Veshje kontrabandë nga Rinasi, arrestohen pronari dhe doganieri

  Dy persona janë arrestuar në doganën e Rinasit për mallra kontrabandë dhe shpërdorim detyre. Sipas policisë së shtetit Gerald Keta, 26 vjeç, në doganën...

Shtetet e Quintit, thirrje politikanëve: Jepni përparësi luftës kundër koronavirusit, jo politikës

Shtetet e Quintit përmes në komunikate për media u kanë bërë thirrje liderëve politikë dhe institucionalë në Kosovë që të përqendrohen në luftën kundër...

Shqipëria, memorandum me BERZH për nxitjen e kreditimit në lekë

Këtë të hënë, Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, nënshkroi, në emër të Bankës së Shqipërisë, memorandumin e mirëkuptimit për nxitjen e bashkëpunimit...

Së fundi

Qeveria paralajmëron vendim të ri për reciprocitetin me Serbinë

Tregu kosovar është vërshuar me produkte të importuara nga Serbia. Këtë e ka mundësuar heqja e taksës më 31 mars nga Qeveria në detyrë. Statistikat tregojnë...

Greqia shënon viktimën e 173-të nga COVID-19, 10 raste të reja në 24 orët e fundit

Greqia ka shënuar edhe një viktimë së fundmi nga COVID-19 duke e çuar bilancin në 173. Vendi fqinj në 24 orët e fundit ka shënuar...

Kosovë : 9 raste të reja me Covid-19 dhe 3 të shëruar.

NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE TRE TË SHËRUAR! Sot më 26 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...