Forcat turke neutralizojnë 5 terroristë të YPG/PKK-së në Siri

Forcat turke të sigurisë kanë neutralizuar 5 terroristë të YPG/PKK-së në rajonin e operacionit “Mburoja e Eufratit” në Siri bëri të ditur sot Ministria e Mbrojtjes së Turqisë, (AA).

Në një deklaratë me shkrim nga ministria thuhet se nëpërmjet një operacioni njësitë komando neutralizuan 5 terroristë të YPG/PKK-së të cilët ishin në përgatitje të sulmit në rajonin e operacionit “Mburoja e Eufratit” në Siri.

“Pesë terroristët e PKK/YPG-së të cilët ishin në përgatitje të sulmit në rajonin e ‘Mburojës së Eufratit’, u neturalizuan nëpërmjet një operacioni të suksesshëm të heronjve tanë komando. Do të vazhdohet të merren të gjitha masat për vazhdimin e paqes dhe qetësisë në rajon”, thuhet në deklaratën e ministrisë.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Fermerët e fshatit Gërmenj: “Nuk kemi mbështetje nga shteti”

Fermerët e fshatit Gërmenj në Rrogozhinë nuk kanë aspak shpresë se prodhimet e këtij viti do të jenë fitimprurëse për ta. Me sytë nga...

Kryemadhi: LSI mbështet deklaratën e ambasadorit të SHBA në OSBE

Në një konferencë për shtyp ditën e sotme, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi u shpreh se Rama hesht për skandalin e...

Ushqimet e shpejta dhe ndikimi negativ i tyre në organizëm

Bakteret në zorrë duket të jenë forca shtytëse pas inflamacionit që çon në "dhimbje dhe lot" të dhimbshëm të eshtrave të njerëzve me mbipeshë. Osteoartriti...

Së fundi

Itali, konfirmohen 681 vdekje të reja nga COVID-19

Italia ka raportuar 681 vdekje të reja nga koronavirusi i ri (COVID-19), duke e çuar në 15.362 numrin e përgjithshëm të vdekjeve nga virusi...

Apeli i ri i IKShP-së: E kemi ende situatën nën kontroll, ju lutem rrini në shtëpi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka lëshuar një apel tjetër sa i përket gjendjes me koronavirusin në Kosovë, specifikisht respektimit të masave kundër përhapjes...

Kosova me më së paku të prekur me Covid-19 në rajon, prin Serbia

Republika e Kosovës po del të jetë vendi me më së paku persona të infektuar më koronavirus në rajon. Kosova deri më tani ka të...