• Home
  • BOTA
  • Forcat izraelite arrestojnë tetë palestinezë
BOTA

Forcat izraelite arrestojnë tetë palestinezë

Spread the love

 

 

Ushtarët izraelitë kanë arrestuar tetë palestinezë në Bregun Perëndimor.

Në njoftimin e ushtrisë izraelite theksohet se aksioni është kryer gjatë mbrëmjes, ndërsa palestinezët janë arrestuar për shkak pjesëmarrjes së pretenduar në “aktivitete terroriste”.

Nuk janë dhënë hollësi tjera mbi të arrestuarit.

Forcat izraelite shpesh kryejnë bastisje në Bregun Perëndimor dhe në Kudsin Lindor dhe nën akuza të ndryshme arrestojnë palestinezë.

Burimet zyrtare palestineze tregojnë se në burgjet izraelite gjendjen rreth 7.000 palestinezë, mes të cilëve 62 gra, 12 deputetë dhe më shumë se 300 të mitur, si dhe 450 palestinezë që janë në arrest administrativ.

Related posts

Brenda 15 muajve mbi 26 mijë refugjatë kaluan në Kanada

dritatv

Turqia portë e “Rrugës së re të mëndafshit” drejt Europës

dritatv

Avionët izraelite hodhën herbicide në fushat bujqësore në Gaza

dritatv

Leave a Comment