Fitorja e kombëtares shqiptare, Berisha: Ngjallen shpresat për përfaqësimin në Europian

Pas fitores së kombëtares shqiptare ndaj Islandës me rezultatin 4-2, vjen një urim edhe nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Ky i fundit përmes një postimi në ‘Facebook’ shkruan se ishte një lojë e bukur dhe dinjitoze, që sipas tij ngjall shpresat për përfaqësimin tonë në kampionatin europian.

MESAZHI I BERISHËS
Nje fitore e bukur dhe shprese ndjellese e kombetares tone 4-2 me Islanden!
Miq, sonte ne Elbasan Arena ekipi yne kombetar pas nje loje te bukur dhe dinjitoze korri nje fitore te merituar dhe shprese ndjellese 4-2 me Islanden.
Ju ftoj miq te pershendesim perzemersisht golshenuesit Dermarku, Hysaj, Roshi, Cikalleshi, ekipin, kapitenin Hysaj dhe tranjerin e kuqezinjve Reja per kete fitore qe ngjall shpresa reale per perfaqesimin tone ne kampionatin europian. Urime! sb

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Spiuni rus, miku i Assadit, rrezik të bëhet Raportues Special për Kosovën në KE

Spiuni rus Alexei Kondratiew po përflitet se mund të jetë Raportues Special për Kosovën në Këshillin e...

Majko: Flitini fëmijëve gjuhën amtare

“Flitini fëmijëve gjuhën amtare. Vetëm kështu do të mund ta përcjellim identitetin shqiptar nëpër breza”. Me këtë mesazh iu drejtua mësuesve dhe prindërve në...

“Zëri i Amerikës”: Brenda 30 ditësh ngrihet SPAK, javën tjetër intervistohen 3 kandidatët në garë

Në Shqipëri, Këshilli i Lartë i Prokurorisë vendoi sot të nisë procedurat për emërimin e 8 anëtarëve...

Së fundi

Rama mesazh artistëve me këto foto: Skandal, së shpejti teatër i ri

Kryeministri Edi Rama vijon të provokojë artistët, teksa është i bindur për të bërë Teatër të ri Kombëtar. Duke publikuar disa fotografi nga pamjet e...

Gjermania kërkon nga India të zhvillojë bisedime me Kashmirin

Gjermania ka kërkuar nga qeveria indiane që të zhvillojë dialog me popullin e rajonit Xhami dhe Kashmir, si dhe të respektojë kushtetutën, përderisa tensionet...

Veliaj: Transporti alternativ zgjidhje për ndotjen, jemi në pritje të autobusëve elektrikë

Përfaqësues të institucioneve publike, akademikë, ekspertë dhe grupe interesi zhvilluan një diskutim mbi të ardhmen e lëvizshmërisë...