Fisnik Ismaili lë PSD-në dhe politikën, nuk i fiton as votat për deputet

Ish-deputeti i Partisë Socialdemokrate, përfundimisht është larguar nga skena politike.

Fisnik Ismaili, ish-deputet i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Socialdemokrate edhe zyrtarisht është larguar nga politika.

Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net vet Ismaili.

“U kry ajo punë unë nuk merrem ma me politikë”, ka thënë Ismaili.

I pyetur se a ka arritur që të marrë vota të mjaftueshme për tu bërë pjesë e Kuvendit, Ismaili ka thënë se nuk është interesuar që të di se sa vota i ka marrë.

“Jo me sa e di unë jo dhe nuk kam këqyr e as nuk jam interesuar”, ka thënë Ismaili. 

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Mianmar, gazetarët e burgosur të Reuters-it në pritje të vendimit final

Gjykata Supreme në Mianmar do të vendosë të martën lidhur me apelin e dy gazetarëve të burgosur për raportimin e vrasjeve jashtëgjyqësore të muslimanëve...

Konferenca në Itali/ Gjonaj merr vlerësime ndërkombëtare në funksion të luftës ndaj korrupsionit

Procesi i derregullimit dhe dixhitalizimi i shërbimeve publike, të ndërmarra nga qeveria shqiptare si instrumente të rëndësishme për uljen e nivelit të korrupsionit, kanë...

VIDEO/ Juventusi merr kreun e Serisë A, Kristiano Ronaldo vendos rekord në Itali

Juventusi ka arritur të fitojë me rezultatin 1-2 ndaj Romës në transfertë, në një ndeshje ku ishte...

Së fundi

Qeveria paralajmëron vendim të ri për reciprocitetin me Serbinë

Tregu kosovar është vërshuar me produkte të importuara nga Serbia. Këtë e ka mundësuar heqja e taksës më 31 mars nga Qeveria në detyrë. Statistikat tregojnë...

Greqia shënon viktimën e 173-të nga COVID-19, 10 raste të reja në 24 orët e fundit

Greqia ka shënuar edhe një viktimë së fundmi nga COVID-19 duke e çuar bilancin në 173. Vendi fqinj në 24 orët e fundit ka shënuar...

Kosovë : 9 raste të reja me Covid-19 dhe 3 të shëruar.

NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE TRE TË SHËRUAR! Sot më 26 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...