KOSOVA

Fillon greva e përgjithshme e SBAShK-ut

Spread the love

Për shkak të mos plotësimit të kërkesave nga ana e Qeverisë, SBASHK nga sot ka vendosur të hyjë në grevë të përgjithshme.

Qeveria e Kosovës nuk i ka plotësuar kërkesat e SBASHK-ut për rritje pagash.

Përfaqësues të SBASHK-ut kanë paralajmëruar se greva do të zgjasë deri në përmbushjen e kërkesave të tyre.

SBASHK ka kërkuar të bëhet korrigjimi i koeficienteve 30 për qind.

Ndryshe, orari i mbajtjes së grevës së përgjithshme për të gjitha institucionet arsimore fillon çdo ditë nga ora 9:00 deri në orën 12:00.

Related posts

Holanda përkrah Kosovën për antarësim në Bashkimin Europian

dritatv

Për pak ditë vendimi për negociatat, Hahn: BE të eksportojë qëndrueshmëri

dritatv

Nesër mbledhja e kryesisë të Kuvendit, në rend dite formimi i Komisionit Hetimor për Postën dhe Valën

dritatv

Leave a Comment