• Home
  • SHQIPERIA
  • Familja 7-anëtarëshe jeton mes rrezikut, shtëpia iu shkatërrua nga tërmeti
SHQIPERIA

Familja 7-anëtarëshe jeton mes rrezikut, shtëpia iu shkatërrua nga tërmeti

Spread the love

Tërmeti i një muaji më parë ka bërë që një pjesë e banesës së familjes Bruka në Stojan të Bulqizës të dalë jashtë përdorimit.

Por, 7 anëtarët e saj jetojnë ende në këtë shtëpi, mes rrezikut dhe shpresës se e keqja do t’i kursejë. E zonja e shtëpisë, Vera kërkon ndihmë.

Shtëpia e familjes Bruka është një ndër 109 banesat, që u bënë të pabanueshme si pasojë e tërmetit, por në pritje të procedurave, pasi dosja e saj është miratuar në mbledhjen e Këshillit Bashkiak.

Deri atëherë, kjo familje kalon netët në rrezik./Kosova Post/

Related posts

Farmacistët në protestë, sot në 11 para Kryministrisë

dritatv

Helmime nga ushqimet; Qytetarët tregojnë problemet me ushqimet në rrugë

dritatv

Marku në Vlorë: Mos u ngutni në përfundimin e operacioneve në luftën kundër drogës

dritatv

Leave a Comment