Erdogan dhe Putin zhvillojnë bisedë telefonike

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan zhvilloi një bisedë telefonike me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin.

Erdogan dhe Putin në bisedën e tyre telefonike kanë diskutuar për zhvillimet lidhur me çështjen e Sirisë dhe kanë konfirmuar angazhimin për Marrëveshjen e Soçit të nënshkruar më 22 tetor, thuhet në një deklaratë nga Kryesia e komunikimeve të Presidencës turke.

Ndër të tjera në bisedë theksohet se është biseduar edhe për zhvillimin e marrëdhënieve dypalëshe dhe hapat që do të hidhen për rritjen e vëllimit tregtar.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Kryeministrit grek i hapen letrat e 2 skandaleve 140 milionë euro

Qeveria e Alexis Tsipras në Greqi po përballet me një sulm të zgjatur rreth një skandali të madh të dyshuar që ka përfshirë ministrin...

Daçiç në Afrikë për të lobuar kundër Kosovës, përfundon në spital!

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç është duke zhvilluar një vizitë në disa shtete afrikane, ku së fundmi është ndalur në...

“Gabim strategjik mos hapja e bisedimeve me Tiranën e Shkupin”, PE miraton rezolutë

Parlamenti Europian e konsideron një “gabim strategjik” mungesën e një vendimi nga ana e shteteve anëtarë të...

Së fundi

Qeveria paralajmëron vendim të ri për reciprocitetin me Serbinë

Tregu kosovar është vërshuar me produkte të importuara nga Serbia. Këtë e ka mundësuar heqja e taksës më 31 mars nga Qeveria në detyrë. Statistikat tregojnë...

Greqia shënon viktimën e 173-të nga COVID-19, 10 raste të reja në 24 orët e fundit

Greqia ka shënuar edhe një viktimë së fundmi nga COVID-19 duke e çuar bilancin në 173. Vendi fqinj në 24 orët e fundit ka shënuar...

Kosovë : 9 raste të reja me Covid-19 dhe 3 të shëruar.

NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE TRE TË SHËRUAR! Sot më 26 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...