ZVICER

Erdhi dimri, Zvicra mbulohet nga dëbora!

Spread the love

Zvicrën të dielën paradite e ka mbuluar bora. Reshjet e para të dëborës në Realp UR, kanë shënuar edhe aksidentin e parë si pasojë e rrëshqitjes.

Vetura pas rrëshqitjes është rrotulluar dhe ndaluar përmbys, por fatmirësisht nuk është lënduar asnjëri.

Dëmet e përgjithshme të aksidentit janë 10 mijë franga.Reshjet e dëborës janë vërejtur edhe në vendet tjera zvicerane si Surcuolm GR, dhe në malet e larta mbi 1200 metra (fjala vjen në Davos). Kjo thekson se dimri po afron./Kosova Post/

 

Related posts

Fuqia blerëse: Zvicra në vendin e dytë

dritatv

Prindërit nga Ballkani rrahin fëmijët e tyre dyfish më shumë se zviceranët

dritatv

470 mijë persona në Zvicër punojnë për kompani ndërkombëtare

dritatv

Leave a Comment