Emrat e dy shqiptarëve që vdiqën në aksidentin e djeshëm në Serbi

Televizioni Alsat mëson se dy viktimat nga Maqedonia janë Burim Dalipi 37 vjeç dhe Lulzim Rexhepi 36 vjeç, që të dy nga Kërçova. Ndërkohë po nga Maqedonia janë edhe dy fëmijët e lënduar, Ferat Dalipi, 16 vjeç dhe Fatlind Dalipi, 12 vjeç. Fëmijët e lënduar janë shtruar për shërim në spitalin në Jagodinë dhe Çuprija dhe janë jashtë rrezikut për jetë.

Ministria për Punë të Jashtme e Republikës së Maqedonisë më herët kishte marrë konfirmimin se dy shtetas maqedonas kanë ndërruar jetë në aksidenti zinxhiror në autostradës Nish-Beograd.

“Për momentin kemi një konfirmim telefonik nga policia në Jagodinë se për fat të keq dy qytetarë maqedonas janë vrarë në aksidentin e trafikut. Siç është edhe procedura e zakonshme, ne nuk i komunikojmë emrat e të vdekurve, vetëm se konfirmojmë cfarë ka ndodhur” thonë nga MPJ.

Sot në mëngjes në spitalin e Nishit vdiq edhe një person nga të aksidentuarit, kështu që bilanci tragjik i aksidentit zinxhiror që ndodhi rreth orës 07:20 dje në mëngjes në autostradën Beograd-Nish, në pjesën ndërmjet qyteteve Jagodina dhe Quprija është tetë viktima dhe rreth 40 të plagosur. Aksidenti përfshiu të dyja anët e autostradës, me 34 automjete dhe kamionë që u përplasën për shkak të mjegullës së dendur./Mesazhi/

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Operacion nga policia shqiptare dhe ajo greke, arrestohen 4 të rinj, vidhnin mjete lundruese

Një operacion i përbashkët mes policisë shqiptare dhe asaj greke ka sekuestruar 5 mjete lundruese, ndërsa ka vënë në pranga 4 persona. Në pranga nga...

Të izoluar nga bora, banorët hapin vetë rrugën

Të izoluar prej ditësh nga bora dhe në pamundësi komunikimi me pjesën tjetër të vendit, banorët e fshatit Shumbat në Dibër janë organizuar për...

Shoferi po ecte në korsinë e gabuar, vdesin dy artistët dhe menaxheri i tyre

Një aksident i rëndë i ka marre jetën dy anëtarëve të bandës ‘Her’s’ dhe menaxherit të tyre. Mësohet se shkak i aksidentit është bërë shoferi...

Së fundi

Reagimi i Qeverisë së Kosovës pas kërcënimeve të Serbisë ndaj Maxhunit, Sefajt dhe Zyberajt

Ministri i Punëve të Brendshme serb, Nebojsha Stefanoviç një ditë më parë bëri me dije se do të ngritët aktakuzë ndaj të gjithë atyre...

Berisha jep tjetër version: Ja shkaku i shpërthimit në Lezhë

TIRANË Ish-kryeministri Sali Berisha jep një tjetër version për shkaqet e ngjarjes së mbrëmshme, ku një pikë karburanti shpërtheu në flakë në superstradën Lezhë-Laç, në...

Muzeu Arkeologjik i Durrësit destinacioni më i frekuentuar, rrit dukshëm numrin e vizitorëve

Nga Jona Doko Muzeu Arkeologjik i Durrësit ëshë një ndër sitet turistike më të vizituara të qytetit, kryesisht nga turistë të huaj, duke e rikthyer...