SHQIPERIA

Ekzekutohet me armë zjarri shqiptari në Athinë (Detajet e para)

Spread the love

Ekzekutohet me armë zjarri një shqiptar në Athinë. Lajmi bëhet i ditur nga mediat greke, të cilat raportojnë se ngjarja ka ndodhur mesnatën e djeshme.

Viktima është 33 vjeç, i lindur në vitin 1986, por gjeneralitetet e tij nuk bëhen me dije. Shqiptari u qëllua me armë zjarri në rrugë, në lagjen “Hajdari”.

Ai mori plagë të rënda në shpinë dhe u transportua në spital pasi u gjet i shtrirë në rrugë nga kalimtarë të rastit. Policia gjithashtu u njoftua lidhur me ngjarjen. I riu u transportua për në spitalin e Athinës “G. Gennimatas”, por nuk mundi të mbijetoje, duke ndërruar jetë aty.

Autori apo autorët janë ende në arrati, ndërsa policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes.

Related posts

“Do kemi surpriza”, Salianji nga Gjykata: Proces i montuar

dritatv

“Propaganda, hetuesia shtylla të regjimit” shënimet e Metës te “Blloku

dritatv

Denaj: Politikat e reja fiskale do ndryshojnë çdo 3 ose 5 vite

dritatv

Leave a Comment