Eksluzive: Prof. Maloku: Baton Haxhiu, bëje këtë!

Sociologu, dhe njohësi i situatës politike në vend Fadil Maloku, përmes një shkrimi në facebook, ka komentuar lidhur me dabatin e mbrëmshëm ndërmjet Berat Buzhalës dhe Baton Haxhiut, ku ky i fundit nuk arriti të ofroj argument të vetëm për “urgjencën” e korogjimit të kufijve të cilën gjë e kërkonte me ngulm Buzhala.

Për më tepër Maloku i propozon që Batoni të organizoj një debat ku do ti thërret ekspertët e të gjitha lëmive, ku i gjithë opinioni shqiptar ta kuptonte”meselen” e kësaj iniciative, e jo me tema te interesit shtetëror e kombëtar ta ambalazhoj me tema eufemiste e shumë të paqartë.

Ja postimi i plotë i Malokut:

Baton Haxhiu, bëje këtë!
1.Berat Buzhalës në (“xhurulltinë”!) debatin në Pressing, Baton Haxhiu NUK I OFROI AS EDHE NJË ARGUMENT TË VETËM, për urgjencën e “korigjimit” të kufijve të trojkës; Thaçi&Rama&Vuçic!?
2. Nëse Batoni, do t’i mësoi argumentet “pro et contra” të kësaj iniciative shumë konfuze, ja një ide;
3. Le ta organizon një debat publik (në tvklan) me ekspert të lëmive të ndryshme të: sigurisë, integrimeve, historisë, medieve, sociologjisë, politikës, etj.
Ku krejt opinioni shqiptar, do kuptonte “meselen” e kësaj iniciative…E jo, debatin për tema dhe çështje tē interesit shtetëror e kombëtar, ta amabalazhoj me terma eufemist, e shumë të paqartë… Bëje këtë Baton, se të mbajë për fjalë./Kosova Post/
- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Video ekskluzive/ Dalin pamjet e grabitjes në Fier, autorët hyjnë bosh dhe dalin me çantat plot, momenti kur ngjisin shkallët e pallatit me çadrat...

Gazetari Ervis Kuçi ka siguruar për “BalkanWeb” video nga grabitja e ndodhur dy ditë më parë në qendër të...

Nga Neuer te Messi, ky është formacioni i “të zhvlerësuarve” në treg

Kohë merkatoje, kohë vlerësimesh. Klubet kërkojnë përforcime dhe natyrisht kush ka para, shpenzon për të afruar lojtarët më cilësorë. Megjithatë, edhe lojtarët cilësorë kanë luhatje...

Çdo i pesti në Zvicër jeton me aftësi të kufizuar

Afërsisht çdo i pesti person në Zvicër, (ose rreth 1.8 milionë veta) jeton me aftësi të kufizuar. Shpesh ndodh që këta persona të fshehin...

Së fundi

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz janë ekzaminuar...

Si të Përgatisni Reçelin e Kumbullave në Dy Mënyra

Në doni të ëmbëlsoni veten apo më të dashurit tuaj apo në doni një gosti të veçantë për miqtë përgatisni reçel me kumbulla. Të freskëta...

Basha : Po rivriten nga qeveria ortake e krimit të organizuar. Gjaku dhe sakrifica sublime e tyre nuk do të shkojë dëm!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha kujton 4 efektivët e Policisë të vrarë në krye të detyrës Fatos Xhani, Altin Dizdari, Kastriot Feskaj dhe...