Edhe një ish-epror i UÇK-së, ftohet nga Gjykata Speciale

Kreu i OVL-UÇK-së, Hysni Gucati, ka njoftuar se është ftuar nga Gjykata Speciale edhe një ish-ushtar i UÇK-së.

Ish-eprori i Zonës Operative të Llapit, Sali Mustafa, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale.

“Sapo mora lajmin që Gjykata Speciale i ka dërguar ftesë, si i dyshuar, për veteranin Salih Mustafa – Cali, i cili gjatë kohës së luftës së UÇK-së ka qenë epror i Zonës Operative të Llapit.

Edhe ky, si të gjithë të ftuarit e tjerë, do të dalin faqebardhë”, shkruan Gucati në njoftim.

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

“Turqia do të parandalojë operacionet kundër ekonomisë së saj”

Turqia sot shënon 737 vjetorin e vdekjes të Ertugrul Gazi-t, babait të themeluesit të Shtetit Osman I. Ky është një manifestim tradicional, programi qendror i...

A i luhati raportet e Kosovës me NATO-n, formimi i Ushtrisë?

Me vendimin për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në kapacitete ushtarake, Kosova nuk arriti të sigurojë edhe mbështetjen e plotë të NATO-s. Qëndrimi...

Arnold Kariqi: Protesta në Kukës duhet marrë shembull, boll duartrokitëm në tubime qesharake

Një protestë tepër e tensionuar po ndodh në Rrugën e Kombit përsa i përket tarifave tepër të larta që janë caktuar për kalimin në...

Së fundi

Zhdukjet e rrëmbimet në Vlorë, policia: Janë 23, jo 80

Rrëmbimet në qendrën e qytetit të Vlorës, piratët në mes të detit, si dhe vrasjet e tmerrshme ishin në fokusin e emisionit “Top Story”...

A duhet pirë kafja në mëngjes?

Kafja është një temë e pashtershme, veçanërisht interesante për studiuesit të cilët shpesh e studiojnë ndikimin e kësaj pije të preferuar në organizmin tonë… Dhe...

Punësimi në Gjermani, kujdes nga ky mesazh që ju vjen në viber

Përmes rrjeteve sociale dhe aplikacioneve të ndryshme, kryesisht atij Viber, qytetarët në Kosovë kanë filluar të marrin së fundmi mesazhe, në të cilat u...