E rrahin dh e masakrojnë me thikë, shqiptari gjen të pajetë bashkëshorten kur kthehet nga punaNjë ngjarje e rëndë ka ndodhur në Francë, teksa një grua shqiptare nga Kosova është masakruar me thikë, ndërsa dyshohet edhe të jetë rrahur në pjesën e prapme të qafës. Ka qenë burri i saj, që e ka gjetur viktimën në dhomën e tyre, të shtrirë në shtrat, të martën vonë në mëngjes.

“Trupi ishte goditur shumë herë thika dhe kishte shumë gjak, por është autopsia që do të përcaktojë nëse vdekja erdhi për shkak të goditjes me thikë…”, tha policia paraprakisht.

Viktima e moshës 56 vjeç është me origjinë kosovare. Burri i saj nuk mund të dëgjohej ende nga hetuesit. I shokuar, ai përfundoi në spital.

Burri do të merret në intervistë pasi të përmirësohet gjendja e tij shëndetësore, ndërsa do të pyeten edhe fqinjët. Si në çdo studim të këtij lloji, kamerat e sigurisë janë duke u analizuar.- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Prodhimet hidhen në kanal, fermerët e Lushnjes: S’ka treg

    Jo gjithçka shkon mirë për fermerët e Lushnjes. Me muaj të tërë ata mundohen të kultivojnë produkte të ndryshme me shpresën se do t’i...

“Vrasësit ekonomikë kanë vënë në shënjestër ekonomitë në zhvillim si Turqia”

"Vrasësit ekonomikë të porositur" (Hitmen) kanë vënë në shënjestër ekonomitë në zhvillim si Turqia, tha John Perkins, ekonomist dhe autor i librit "Rrëfime të...

Gjermania drejt ndalimit të aktiviteteve të FETO-s!

Pronarja e tokës ku ishte planifikuar të zbatohej projekti është shprehur se “Nuk mund të mbështes një projekt i cili krijon një konflikt të...

Së fundi

Bylykbashi: Duke nisur nga sot, “gjendja e fatkeqësisë natyrore” dhe masat janë antikushtetuese

Me anë të një statusi në “Facebook”, ish-deputeti i PD Oerd Bylykbashi shprehet se që nga dita e sotme e Fiter Bajramit, “gjendja e...

Reagon Policia e Shtetit ndaj sistemit TIMS jashtë funksionit

Policia e Shtetit ka reaguar pas një lajmi, se është dëmtuar sistemi TIMS dhe nuk funksionon. Në lidhje me ngjarjen Policia sqaron se “Në datë...

Çavuşoğlu: Solidariteti me Afrikën, më i nevojshëm se kurrë më parë

"Kushtet e papara të shkaktuara nga pandemia COVID-19 në gjithë botën e bëjnë solidaritetin e simbolizuar nga Dita e Afrikës edhe më të rëndësishëm...