E rëndë në Itali, babai mbyt dy fëmijët binjak pastaj vret veten, ishte në proces divorci me gruan

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në provincën e Lecco-s në Itali, ku dy fëmijë binjak 12 vjeç janë mbytur nga babai i tyre i cili më pas ka vrarë veten raportojnë mediat italiane duke cituar burime pranë policisë.

Burri mosha e të cilit nuk dihet ishte nga Milano dhe ndodhej me pushime me dy fëmijët në Lecco. Sipas policisë shkaku i këtij akti makabër ndaj fëmijëve të tij është ndarja nga bashkëshorja.

Çifti ishte në process divorci dhe për t’u hakmarrdhe për t’u hakmarrë ndaj bashkëshortes mbyti dy fëmijët e tij. Ishte pikërisht nëna që i gjeti e para fëmijët e saj të pajetë në shtëpi, e cila kishte ardhur me urgjencë nga Milano pas një mësazhi tronditës të ish-burrit.

“Nuk do t’i shohësh më kurrë fëmiëjt e tu”-ishte mesazhi i babait të tyre. Më pas pasi kreu aktin makabër vrau vetën dukje u hedhur nga një urë pak larg vendit të krimit.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Erdogan: Turqia ka nën kontroll tre të katërtat e Afrinit

    Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se Turqia ka siguruar kontroll mbi tre të katërtat e rajonit të Afrinit në veri të Sirisë...

Zbulimi i skemës së fajdeve, Lleshaj: Goditje madhore krimit

Goditje madhore për krimin e organizuar dhe financat e tij. Kështu e cilëson Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj operacionin “Maranaj” që zbuloi një skemë...

Kongresistja Omar kritikon heshtjen e SHBA-së për shkeljen e të drejtave të njeriut në Arabinë Saudite

Ilhan Omar, kongresistja e parë muslimane me mbulesë në SHBA, ka kritikuar heshtjen e Washingtonit përballë shkeljeve të të drejtave të njeriut nga ana...

Së fundi

Ja si gënjeu Rama”, PD nxjerr faktet: Ndryshimet kushtetuese shkelin marrëveshjen e 5 qershorit.

Partia Demokratike akuzon kryeministrin se ka shkelur marrëveshjen e 5 qershorit dhe se ka gënjyer para shqiptarëve. Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi...

TIA: Nga nesër anulohen të gjitha fluturimet, pasagjerët mund të rimbursohen ose të rishikojnë datën deri në fund të 2021

Tirana International Airport njofton se ndalimi i fluturimeve nga Austria hyn në fuqi nga nesër deri më 31 korrik. Ndërkohë të gjitha fluturimet janë anuluar,...

BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në verë. Sipas KE,...