E pabesueshme: i shpëton kafshimeve të ariut duke e kafshuar atë…në gjuhë

Nikolai Tajnite, 29 vjeç, nga Tuva në Rusi, është njeriu që i ka shpëtuar ariut duke e kafshuar atë, siç kafsha po e kafshonte. Dhe ky kafshim ka ndodhur pikërisht brenda gojës së frikshme të ariut, në gjuhë.

Ngjarja e rrallë ndodhi në një pyll, ku Nikolai shkoi me shokët për të mbledhur disa fruta, por në kohën e sulmit nga ariu ai ishte i vetëm.

“Kur pashë ariun më kaploi frika. Nuk kisha asgjë për ta për ta frenuar. Fillova të qaj, duke menduar se nuk do më sulmojë, por ariu u hodh galop drejt meje. Në fillim arrita ta godasë me grusht në kokë gjatë përleshjes”, tha Nikolai, i cili tani është në spital në qytetin Kizil.

Ariu filloi ta kafshojë të riun në stomak, krahë dhe kokë. Por në një moment, sipas rrëfimit të tij, Nikolai arriti të kapte kafshën për gjuhën e tij, duke e kafshuar pikërisht aty. Kjo ka bërë që kafsha të ikë prej tij. /tesheshi.com/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Seanca shtyhet për javën tjetër, Lista Serbe pajtohet të votojë Demarkacionin

Shefat e Grupeve Parlamentare janë pajtuar me konsensus të plotë që seanca për votimin e demarkacionit të shtyhet për javën e ardhshme, për ti...

Kryeministri Rama reagon për liberalizimin e vizave për Kosovën

Kryeministri Edi Rama ka reaguar nëpërmjet një statusi në Facebook, në lidhje me liberalizimin e vizave për Kosovën.  “Më në fund një hap pozitiv i...

Tryeza për Reformën Zgjedhore, zbardhet kalendari i punimeve, ja kur do të diskutohet për sistemin

Sot në Tryezën për Reformën Zgjedhore është miratuar dhe kalendari apo axhenda e punimeve për produktin final...

Së fundi

Lajme dt: 06/07/2020

https://youtu.be/r_mKEqImrIc DRITA TV LAJME 6 7 2020 EDICIONI 1 Katër ditë pas ngjarjes tragjike, forcat zjarrfikëse janë rikthyer në shtëpinë e familjes Josifi! Trendi i shtuar i...

Përmbytet një varkë në Nigeri, humbin jetën 21 persona

Të paktën 21 persona e kanë humbur jetën si pasojë e përmbytjes së një varke pasagjerësh në jug të shtetit afrikan Nigeri. Sipas mediave vendase,...

Ushtria gjermane trajnon qentë për identifikimin e të prekurve me COVID-19

Ushtria gjermane trajnon qentë për të identifikuar njerëzit që janë të prekur me koronavirusin e ri (COVID-19). Në një deklaratë nga forcat e armatosura gjermane,...