Dy tërmete godasin Greqinë gjatë mesnatës, ja ku ishte epiqendra

Dy lëkundje sizmike të njëpasnjëshme kanë goditur ishullin e Kretës në Greqi. Sipas raportimeve të EMSC, tërmeti i parë ka rënë rreth orës lokale 23:34 të mbrëmjes së djeshme. Ky tërmet ka qenë i magnitudës 4.4 dhe ka pasur një thellësi prej 10 km.

Ndërkohë lëkundja e dytë sizmike sipas EMSC ka goditur ishullin në orën 00:17 me orën lokale. Shkalla sizmike e këtij tërmeti ka qenë 4.5 rihter ndërsa ka pasur një ndjeshmëri të lartë.

Deri më tani në Kretë nuk janë raportuar për dëme. Kujtojmë  zona gjeografike në ishullin e Kretës goditet shpesh nga tërmetet për shkak të aktivitetit të lartë sizmik.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Lëvizja Vetëvendosje: Puna pa siguri e dinjitet është skllavëri

Sot një 45-vjeçar humbi jetën në vendin e punës. Ai ishte duke punuar në një objekt nga ku kishte rënë në tokë. Pas kësaj,...

Shqipëri : Është rritur sërisht numri i të infektuarve janë regjistruar 78 raste pozitive me covid-19 gjatë 24 orëve të fundit.

Vijojnë të shënohen shifra të larta të të infektuarve me koronavirus në vend, ku gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar pozitivë 78 persona....

Dhunoi prokurorin, gjykata lë në burg autorin

Gjykata e Fierit ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg”, për shtetasin Viktor Sherifaj, i cili dyshohet se ka dhunuar prokurorin e çështjes. Ngjarja...

Së fundi

Ja si gënjeu Rama”, PD nxjerr faktet: Ndryshimet kushtetuese shkelin marrëveshjen e 5 qershorit.

Partia Demokratike akuzon kryeministrin se ka shkelur marrëveshjen e 5 qershorit dhe se ka gënjyer para shqiptarëve. Sekretari i përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi...

TIA: Nga nesër anulohen të gjitha fluturimet, pasagjerët mund të rimbursohen ose të rishikojnë datën deri në fund të 2021

Tirana International Airport njofton se ndalimi i fluturimeve nga Austria hyn në fuqi nga nesër deri më 31 korrik. Ndërkohë të gjitha fluturimet janë anuluar,...

BE: Nisni vaksnimin për gripin sezonal që tani në verë

Komision Europian ka këshilluar vendet anëtare të BE të nisin sa më shpejt vaksinimin për gripin sezonal të vjeshtës që tani në verë. Sipas KE,...