SHQIPERIA

Durrës/Plazhet pa pastruar, por bashkia nuk po lëviz

Spread the love

 

 

Pirgje leshterikësh të nxjerrë në breg nga deti, inerte që vazhdojnë të hidhen në det pa asnjë kontroll, platforma me dërrasa të kalbura e të prishura, puseta të hapura që rrezikojnë veçanërisht sigurinë e fëmijëve.

Kjo panoramë të ofrohet ngado, ndërsa ndërmarrjet dhe agjencitë ligjzbatuese heshtin. Bashkia gjithashtu hesht e përqendruar në investime të tjera përgjatë rrugëve të qytetit, ndërsa sezoni turistik është afër.

Planet nuk duan shumë koment, ndërsa ujërat e zeza dhe pse që nga viti i kaluar janë deklaruar një problem i zgjidhur për bregdetin e Durrësit vazhdojnë të derdhen në det.

Me ngrohjen e motit dhe ardhjen e pranverës e gjithë vija bregdetare e Durrësit ka nisur të frekuentohet nga qytetarë dhe vizitorë të shumtë. Por gjendja në të cilën paraqitet plazhi i Durrësit dhe shëtitorja bregdetare mbetet e njëjtë.

 

Top Channel

Related posts

Ekstradohet nga Holanda një anëtar i grupit të Bajrave

dritatv

Basha: Rama mbron Xhafajn si Tahirin dhe të tjerët! Audio-përgjimi është autentik

dritatv

Akuzoi policinë për paaftësi, Rama: Të përjashtohet deputeti i PS në Kurbin

dritatv

Leave a Comment