Durrës/ Dërgohen në Infektiv dy pacientë në gjendje të rëndë

Dy pacientë nga Durrësi janë dërguar në Infektivin e QSUT-së në gjendje të rënduar shëndetësore.

Përveç punonjëses 59-vjeçare të Drejtorisë së Policisë Durrës, për mjekim të specializuar në Tiranë u dërgua dhe një pacient 65-vjeçar i ardhur nga Bolzano, qytet në veri të Italisë.

Mjekët e Durrësit nuk kanë pritur kryerjen e tamponit për 65-vjeccarin, pasi kuadri klinik i tij ishte shumë i rëndë.

Ndërkohë të tjerë pacientë janë në pritje të përgjigjes së tamponit, pasi kanë paraqitur komplikacione në mushkëri.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Haradinaj: Me lansimin e Strategjisë Qeveritare për Bashkëpunim do të rritet transparenca

Qeveria e Kosovës ka lansuar Strategjinë Qeveritare për Bashkëpunim me Shoqërinë Civile 2019-2023. Më këtë rast, Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se njëra...

Tifozëria e Interit fiton kampionatin e prezencës në stadiume, në Itali

Rikthimi në Ligën e kampionëve këtë sezon ka përmirësuar ndjeshëm të ardhurat e Interit, pavarësisht se klubi zikaltër nuk arriti të kalojë fazën e...

Hysaj, Roma e ka seriozisht, zbulohen detajet e transferimit!

Elseid Hysaj është padiskutim legjionari më i lakuar në këtë merkato vere. Dëshira e lojtarit për tu larguar nga Napoli ka bërë që për...

Së fundi

COVID-19: Numri i vdekjeve në Mbretërinë e Bashkuar rritet në 5.373

Mbretëria e Bashkuar ka raportuar 439 raste të reja të vdekjeve që ndërlidhen me koronavirusin e ri (COVID-19). Sipas Departamentit të Shëndetësisë dhe Kujdesit Social,...

Korisha futet në karantinë, testohen 25 persona që patën kontakt me 70-vjeçaren e ndjerë

Një burrë 59 vjeç dhe një grua 70 vjeçe janë dy viktimat e fundit në Kosovë, të cilët kanë ndërruar jetë gjatë 24-orëve të...

Turqi, rritet në 649 numri i të vdekurve nga COVID-19

Turqia ka informuar për rastet e reja të koronavirusit të ri (COVID-19), përderisa vazhdon përpjekjet për të frenuar përhapjen e virusit. Ministri i Shëndetësisë së...