Dokumenti/ Kallëzohet penalisht ish-kryetarja e bashkisë Prrenjas për shpërdorim detyre

Ish-kryetarja e Bashkisë së Prrenjasit është kallëzuar penalisht për shpërdorim detyre. Behet fjalë për ish-kryetaren nga radhët e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Miranda Rirën, e cila është kallëzuar në prokurori nga kreu aktual i kësaj bashkie, Nuri Belba.

Kryebashkiaku Belba, teksa ka dorëzuar kallëzimin penal për “shpërdorim detyre”, në dokumentin dorëzuar ne organin e akuzës ka argumentuar edhe rastin për të cilin ka bërë padinë.

Ish-kryetarja e LSI-së, Miranda Rira, akuzohet për tenderin e ndërtimit të “fushës  së sportit” në Prrenjas, dhe sipas pretendimeve të Belbës, paraardhësja e tij  ka shpërdoruar detyrën.

Belba
- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Kullat e Dervish Aliut, kosto prej 5.1 mln lekësh. Ministria s’ka fonde

Kullat e Dervish Aliut në Vlorë kanë mbetur në mëshirë të fatit. Kjo, pasi Ministria e Kulturës dhe Drejtoria Rajonale e Kulturës Kombëtare në...

Vuçiç kërcënon: Ministrat serbë do të shkojnë në veri

Çështja e vizitës së Gjuriç dhe Selakoviç për të marrë pjesë në një tryezë në kuadër të dialogut të brendshëm është diskutuar edhe në...

Vetting edhe Adriatik Llallës? Kolegji i Apelimit regjistron çështjen

Kolegji i Posaçëm Apelimit ka marrë në shqyrtim çështjen e dorëzuar nga Komisioneri Publik, ku kërkohet që ish-Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla t’i nënshtrohet...

Së fundi

Apple blen Shazam-in. Aplikacioni do të jetë pa reklama

Apple ka përfunduar me sukses blerjen e Shazam-it, aplikacionit popullor të identifikimit të këngëve. Kompania konfirmoi se po blinte Shazam-in dhe ekipin e tij të...

Hakmarrja e kryebashkiakes së Livingstonit: plumb në kokë krokodilit, pasi i hëngri kalin (video)

Judy Cochran, kryebashkiakja e Livingstoni, qëlloi në fermën e saj në Teksas dhe vrau një krodokodil 3.5 metra dhe me peshë 260 kilogram. Këtë e...

Arrestohet 28-vjeçari, hodhi granatë në shtëpinë e vjehrrit. Nuk lejohej t’i afrohej gruas së tij

Policia e Lezhës zbardh ngjarjen e ndodhur në fshatin Pllanë ku në oborrin e banesës së një...