SHQIPERIA

Dokumenti/ Kallëzohet penalisht ish-kryetarja e bashkisë Prrenjas për shpërdorim detyre

Spread the love

Ish-kryetarja e Bashkisë së Prrenjasit është kallëzuar penalisht për shpërdorim detyre. Behet fjalë për ish-kryetaren nga radhët e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Miranda Rirën, e cila është kallëzuar në prokurori nga kreu aktual i kësaj bashkie, Nuri Belba.

Kryebashkiaku Belba, teksa ka dorëzuar kallëzimin penal për “shpërdorim detyre”, në dokumentin dorëzuar ne organin e akuzës ka argumentuar edhe rastin për të cilin ka bërë padinë.

Ish-kryetarja e LSI-së, Miranda Rira, akuzohet për tenderin e ndërtimit të “fushës  së sportit” në Prrenjas, dhe sipas pretendimeve të Belbës, paraardhësja e tij  ka shpërdoruar detyrën.

Belba

Related posts

Ruçi-Gojkovic: Grupet Parlamentare të Miqësisë, promotorë progresi

Kelment Baci

Rama “bën historinë” me Mid’had Frashërin: nderon një të djathtë si i majtë

dritatv

Tërmeti thellon varfërinë

dritatv

Leave a Comment