Dhjetëra vetura përfshihen në aksident: 12 persona kërkojnë ndihmë mjekësore

Në rrugën Ferizaj-Prishtinë, ka ndodhur një aksident zinxhirorë, ku janë përfshirë dhjetëra vetura.

Ka ndodhur një aksident në aksin rrugor Ferizaj-Prishtinë, ku janë përfshirë 15 automjete.

Policia ka bërë të ditur se ka edhe të lënduar. Deri me tani kanë kërkuar ndihmë mjekësore 12 person.

“Me daten 05.08.2020 rreth ores 09:40 ne rrugen Ferizaj – Prishtinë, kanë ndodhur pesë aksidente trafiku me lendime trupore .

Në këto aksidente kanë qenë të perfshira 15 automjete. Bazuar në të dhënat fillestare ndihmë mjeksore deri tani kanë kerkuar 12 persona.

Me rastet po merren zyrtarët e njësitit të trafikut”, ka thënë zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës Flora Ahmeti.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Shqipëria ”rruga” e klandestinëve, çdo ditë ndalohen 20 – 40 emigrantë

Që kur Shqipëria u përfshi në rrugën e klandestinëve drejt BE, fluksi i emigrantëve ka qenë në rritje. Dy emigrantë u kapën nga Frontex...

Përfundon takimi Rama-Merkel në Berlin, çfarë u diskutua

Përfundon takimi i kryeministrit Edi Rama me kancelaren gjermane Angela Merkel, në Samitin e Berlinit. Burime për “BalkanWeb” bëjnë me dije se në takim është diskutuar...

Lufta kundër FETO-s vazhdon edhe në Ballkan

Krahas vendeve të tjera, edhe në Ballkan bëhet përpjekje e madhe për sjelljen e anëtarëve të organizatës terroriste FETO para drejtësisë, mbylljen e shkollave...

Së fundi

“Apple” kompania e parë amerikane që vlen dy trilionë dollarë

Kompania teknologjike “Apple” u bë sot kompania e parë, e tregtuar publikisht nga SHBA, që arriti një kapitalizim tregu prej dy trilionë dollarësh, duke...

Maltë-Gazetarja e vrarë/ Arrestohet kreu i kabinetit të ish-kryeministrit Muscat

Tre vite pas vrasjes së gazetares investigative malteze Daphne Caruana Galizia, e cila akuzoi zyrtarë të lartë për korrupsion, dje është arrestuar shefi i...

Protesta në Bullgari/ Mijëra qytetarë kërkojnë largimin e kryeministrit Borisov

As festimet për ditën e pavarësisë së Bullgarisë, nuk i ndaloi qytetarët bullgarë të protestojnë dhe ti bëjnë thirrje kryeministrit Bojko Borisov dhe kryeprokurorit...