Detajet nga aksidenti me 2 të vdekur/ Kishin dalë për të festuar ditëlindjen, 18-vjeçari pa patentë, ia kishte marrë makinën…

‘BalkanWeb’ zbardh detaje nga aksidenti fatal që i mori jetën 2 vajzave 17-vjeçare, si dhe u plagosën 3 adoleshentë. Ngjarja e rëndë ndodhi në aksin e vjetër rrugor Tiranë-Elbasan, në fshatin Bërzhitë.

Mësohet se adoleshentët kanë qenë në një restorant për të festuar ditëlindjen e njërës prej pasagjereve që ndodhej në mjet, konkretisht të shtetases me inicialet L.M., 14 vjeçe, e cila ndodhet në spital. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për ‘BalkanWeb’ se drejtuesi i mjetit me targe AA044 LN, Francesk Shaba, ka humbur kontrollin dhe është përplasur me bordurat dhe pemët anës rrugës.

Për pasojë dy vajzat humbën jetën, ndërsa të plagosur mbetën shoferi, shtetasja me inicialet L.N., dhe 14-vjeçari me inicialet O. M.,. Bezat bën me dije se drejtuesi, ishte pa patentë, ndërsa ia kishte marrë makinën babait të tij. Pak pas aksidentit 18-vjeçari ka dale nga makina dhe pasi ka bërë disa hapa, është rrëzuar përtokë dhe ka humbur ndjenjat. ‘BalkanWeb’ mëson se momentalisht i riu ai ndodhet në gjendje shoku në spitalin e Traumës bashkë me dy të plagosurit e tjerë.

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

VIDEO/ Nëntë gola në një ndeshje, sulmuesi norvegjez çmend Europën

Është vetëm 19 vjeç, por që tani fiton me të drejtë një vend në historinë e futbollit. Erling Braut Haland shënoi nëntë gola në...

Katastrofat natyrore/ Gjermania paketë me ndihma për Policinë Shqiptare! Ambasadori Zingraf: Iu mbështesim në rrugën drejt BE

Qeveria gjermane dhe Policia Federale i kanë dhuruar sot një paketë ndihmash Policisë Shqiptare, për të ndërhyrë...

VIDEO/ Superkupa e Italisë, Lazio mposht Juven në finale, feston Strakosha

Strakosha dhe Igli Tare festojnë sërish, sërish përballë Juves, këtë herë në tokën e largët, në Arabinë...

Së fundi

KPK shkarkon prokurorin Kurti

Prokurori Shpëtim Kurti e humbi betejën me Vetting-un. Ai nuk u konfirmua pasi iu gjetën probleme me pasuritë, përsa kohë i ati dhe i...

Albin Kurti takohet me kreun e opozitës, çfarë u diskutua në drekën prej tri orësh me Bashën

Kreu i opozitës Lulzim Basha dhe lideri i Vetëvendosjes dhe fituesi i zgjedhjeve të fundit në Kosovë,...

Riatdhesohen edhe 100 shqiptarë të tjerë, kishin kërkuar azil në Francë, Gjermani e Belgjikë

Policia e Shtetit ka riatdhesuar sot 100 shtetas të tjerë që kishin kërkuar azil në Begjikë, Gjermani...