DETAJE/ Aksioni i RENEA, në rrjetën e policisë edhe punonjës të AMA

Operacioni i RENEA-s i nisur në Elbasan në kuadër të hetimeve për fisin Çapja, duket se çoi drejt prangave edhe tetë zyrtarë të administratës, mes tyre edhe punonjës të Autoritetit të Mediave Audio-vizive (AMA) në Tiranë, pasi kanë kryer shkelje në mos licencim dhe pagesë taksash.

Detajet e operacionit “Forca e Ligjit” i përcjell për “BalkanWeb”gazetarja Dorjana Bezat. Sipas saj nga aksioni policor deri më tani janë arrestuar për shpërdorim detyre dhe korrupsion 8 zyrtarë të administratës shtetërore dhe janë shpallur në kërkim 4 të tjerë. mes të arrestuarve është anëtarja S. M.

Shpërdorimi i detyrës dhe korrupsioni i punonjësve të administratës u zbulua nga hetimet që po kryeheshin për një grup kriminal në Elbasan, disa prej të cilëve janë shoqëruar në këtë operacion.

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Kushtetuesja para 3 viteve vendosi për Asociacionin

Gjykata Kushtetuese më 23 dhjetor të vitit 2015, ka marrë vendim në lidhje me Asociacionin/Bashkësinë e Komunave me Shumicë Serbe. Kërkesa për përputhshmërinë e parimeve...

“Destinacioni i Pogba është Barcelona”

Pogba e nisi këtë sezon me Manchester United mes shumë polemikash me Mourinho dhe jo vetëm, duke u folur shumë edhe për një largim...

OKB mirëpret vendimin e Tobrukut për marrëveshjen në Libi

Misioni i Kombeve të Bashkuara për Përkrahje të Libisë (UNSMIL) ka mirëpritur të mërkurën vendimin e Parlamentit libian me seli në Tobruk, që të...

Së fundi

Meta takon Avdullah Hotin: Shqipëria mbështet dialogun Kosovë – Serbi, forcat politike të Kosovës të jenë të bashkuara

Presidenti i republikës Ilir Meta ka zhvilluar një takim me kryeministrin Avdullah Hotin, i cili ka ardhur për vizitë në Tiranë. Meta shprehet se i...

Britania e Madhe nuk hap kufijtë me Shqipërinë, ja 57 vendet për të cilat prej 10 korrikut nuk aplikohet karantinimi i detyrueshëm

Britania e Madhe ka hapur kufijtë për 57 vende të botës, por Shqipëria nuk bën pjesë në to. Kjo do të thotë se kufiri ajror mes...

Këshilla të arta

https://youtu.be/gdVbCr7hBmY Titulli: Këshilla të arta Autor: Ebul Ferexh Ibn Xhevzi Përkthyes: Mr. Osman Osmani Redaktor: Bujar Vërbovci Kopertina: Bashkim Mehani Përgaditi për shtyp: Bashkim Avdiu Shtypi: FocusPrint – Shkup Për botuesin: Bashkim...