KOSOVA

Delawie: Zgjidhni gjyqtarë jashtë politikës

Spread the love

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë sot Twitter ka kërkuar nga deputetët e Kuvendit që për Gjykatën Kushtetuese të zgjedhin gjyqtarët jashtë politikës por që të jenë juristë të mirë.

Ai ka kërkuar në përzgjidhje të diversiteti i vendit.

Ky është postim i tij:

“Vota e sotme e Kuvendit për të plotësuar pesë vendet e zbrazëta në Gjykatën Kushtetuese është kyçe për forcimin e sundimit të ligjit në Kosovë. U bëj thirrje deputetëve që ta lënë anash politikën dhe t’i zgjedhin kandidatët që janë njerëzit më të mirë për këtë punë – juristë të mirë që reflektojnë diversitetin e Kosovës, përfshirë gra”./Kosova Post/

Related posts

Ky dimër sivjet do të jetë më i ftohti në 70 vitet e fundit! Ja çfarë thonë meteorologët

dritatv

Përurohet lapidari për ushtarët e NATO-s të rënë në Kosovë

dritatv

Haradinaj: Marrëdhëniet me Listën Serbe, me arrestimin e Gjuriçit janë ndërlikuar

dritatv

Leave a Comment