• Home
  • SHQIPERIA
  • Debati me Veliajn, shfaqen zërat artistikë pro një godine të re për Teatrin Kombëtar
SHQIPERIA

Debati me Veliajn, shfaqen zërat artistikë pro një godine të re për Teatrin Kombëtar

Spread the love

Aktori i njohur Luftar Paja ka dalë hapur pro ndërtimit të një teatri të ri kombëtar. “Jam për ndërtimin e një teatri të ri”, tha aktori fierik i përmasave kombëtare.

Por sipas tij, cështja nuk është te godina por te cilësia artistike e të bërit teatër. “Ja e bëmë teatrin, por a do kemi nje Romeo dhe një Zhuljetë aty”, tha Paja

Më ashpër në këtë qëndrim ka qenë Laert Vasili, po ashtu pro ndërtimin të një teatri të ri. “Ajo godinë është kapanon. Nuk ka kapanon që të ngrihet në kult teatror”, tha Vasili.

Ky i fundit ka aluduar njëkohësisht se në ambientin e Teatrit Kombëtar ka dhe shfaqje të paragjykimeve krahinore. /tesheshi.com/  

Related posts

LSI i përgjigjet Lu-së: Kërkesa jonë sipas Komisionit të Venecias

dritatv

Verifikimi i integritetit të zyrtarëve, Marku emëron Arqile Koçën

dritatv

Rama, në Fier me drejtuesit vendorë: Bashkëqeverisim me qytetarët

dritatv

Leave a Comment