Cristiano Ronaldo “çudit” me ëndrrat e tij, ja çfarë do të bëjë pas futbollit

Cristiano Ronaldo është një nga lojtarët më të mirë në historinë e futbollit. Sulmuesi portugez nuk do që ky vlerësim I arritur me shumë vështirësi në fushën e lojës të prishet kur ai të vendosë të varë këpucët në gozhdë. Për këtë arsye, CR7 nuk do të ndjekë rrugën e shumë futbollistëve të tjerë, që pasi I japin fund karrierës, vijojnë një tjetër si trajner.

112818698 5b5e333b 89de 4eef A2af 9419beb18e26

Ylli i Juventusit ka plane të tjera, që pasi janë zbuluar nga ai, kanë habitur të gjithë opinionin sportiv. “Kur ta mbyll me futbollin dua të rinis studimet. Dua shumë të studio, të kulturohem më shumë, pasi shkolla që kam bërë deri tani nuk arrin t’i përgjigjet të gjitha pyetjeve që kam në kokë. Një tjetër gjë, që më tërheq është mundësia që të provoj të luaj në një film”, ka thënë Ronaldo.

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Mijëra palestinezë në varrimin e infermieres Najjar të vrarë nga ushtarët izraelitë

    Mijëra palestinezë morën pjesë në ceremoninë e varrimit të palestinezes 21 vjeçare Razan al-Najjar, e cila u vra teksa ishte vullnetare si infermiere gjatë...

Me pistoletë dhe thikë në brez, pranga 56-vjeçarit

Një 56-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi lëvizte i armatosur. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se shtetasi me inicialet S....

Messi: Rivaliteti me Ronaldon ishte i shëndetshëm

Rivaliteti me Cristiano Ronaldon ishte i shëndetshëm dhe shumë i mirë për fansat, ka thënë Lionel Messi lojtari i Barcelonës i cili në La...

Së fundi

Rritet në 57 numri i terroristëve të neutralizuar në operacionin “Kthetra”

Gjithsej 57 terroristë janë neutralizuar deri më tani gjatë ofensivës antiterroriste “Kthetra” që Forcat e Armatosura të Turqisë (TSK) kanë ndërmarrë në veri të...

Dokumenti/ Vdekja e paralajmëruar e kryekomisarit në Kavalishencë

Një nga viktimat e 26 nëntorit është edhe kryekomisari Bajram Hajdarmataj, i cili gjeti vdekjen në rrenojat...

Gjyqtarja e Krimeve të Rënda Liljana Baku jep dorëheqjen

Gjyqtarja e Gjykatës së Krimeve të Rënda Liljana Baku ka dhënë dorëheqjen nga detyra.