Ç’po ndodh në Burrel? Gaz lotsjellës, digjen materialet zgjedhore

Situata tepër e tensionuar në Burrel, në KZAZ-në numër 16. Mbështetësit e opozitës kanë nxjerrë nga KZAZ materialet zgjedhore dhe iu kanë vënë flakën. Gjithashtu ata kanë bllokuar dhe rrugën dhe janë nisur drejt KZAZ 17 në Klos.

Nga ana tjetër Partia Demokratike vë në dispozicion dy momente nga situata e krijuar në Burrel ku akuzon policinë se në shkelje të plotë të ligjit ka ushtruar dhunë dhe ka sulmuar me gaz lotsjellës zyrtarët e bashkisë Burrel që po zbatojnë dekretin e Presidentit të Republikës për anulimin e zgjedhjeve.

“Pavarësisht dhunës se policisë e cila në shkelje të plotë të ligjit ndërhyn me dhunë në KZAZ Burrel, zyrtarët e bashkisë kanë ndërhyrë dhe kanë nxjerre jashtë materialet zgjedhore duke zbatuar kështu dekretin e Presidentit për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit”, deklaron PD.

 

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Nuk do ta besoni se çfarë efekti ka kafja në shëndetin tuaj, nëse e pini në mënyrë të moderuar!

Ka ditë kur mëngjesi nis me aq vrull sa një filxhan kafe nuk mjafton dhe menjëherë rrufit të dytin. Kafeja është një nga pijet...

Franca ndalon “smartphone”-t dhe tabletat nëpër shkolla

  Përpara fillimit të vitit të ri shkollor, përmes miratimit të një ligji të ri në Parlament gjatë së martës, Franca ka ndaluar përdorimin e...

Steinmeier dënoi të shtënat terroriste të ekstremit të djathtë

Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier dënoi të shtënat terroriste të ekstremit të djathtë. Ai bëri thirrje për solidaritet me...

Së fundi

Sot në Gjermani filloi testimi i detyruar i udhëtarëve.

Siç ishte paralajmëruar, sot në Gjermani ka filluar testimi i detyruar për koronavirus për të kthyerit nga zonat e rrezikut. Qindra njerëz janë ekzaminuar...

Si të Përgatisni Reçelin e Kumbullave në Dy Mënyra

Në doni të ëmbëlsoni veten apo më të dashurit tuaj apo në doni një gosti të veçantë për miqtë përgatisni reçel me kumbulla. Të freskëta...

Basha : Po rivriten nga qeveria ortake e krimit të organizuar. Gjaku dhe sakrifica sublime e tyre nuk do të shkojë dëm!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha kujton 4 efektivët e Policisë të vrarë në krye të detyrës Fatos Xhani, Altin Dizdari, Kastriot Feskaj dhe...