TEKNOLOGJI

Ç’po ndodh? Facebook, Instagram dhe Whatsapp bien në gjithë botën

Spread the love

Facebook, Instagram dhe Whatsapp probleme në të gjithë botën. Russia Today shkruan sot se shërbimet e Facebook po përjetojnë vështirësi teknike, me përdoruesit në Evropë, Malajzi dhe disa pjesë të SHBA-ve që raportojnë mungesën e qasjes në Facebook, Instagram dhe Whatsapp.

Problemet janë vënë re edhe në Shqipëri, pasi qasja në “Facebbok” është bërë e pamundur për shumë përdorues, ashtu si edhe dërgimi i mesazheve apo veprime të tjera. Ndërkohë nuk ka ende sqarime se çfarë ka ndodhur me këto platforma. Mijëra përdorues kanë reaguar në Twitter duke shfaqur problemin.

Një hartë tregoi se Mbretëria e Bashkuar, SHBA dhe zonat e mëdha të Evropës janë të prekura nga problemi.

Facebook Outage Map 1826914

 

Related posts

Samsung Galaxy Note 9, reklama tregon bateri gjigante

dritatv

Toyota tërheq 2.4 milionë automjete hibride për problemin me motorin!

dritatv

​Aston Martin prezantoi “bishën” V12 prej 1.000 kuaj-fuqi

dritatv

Leave a Comment