Covid/ Franca regjistron 8000 raste të reja dhe 49 viktima! Rriten shifrat e pandemisë në Spanjë, Gjermani dhe Rusi

Franca regjistroi gjatë 24 orëve të fundit rreth 8000 raste të reja të identifikuar me Covid, saktësisht 7852 të prekur.

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se 49 persona të tjerë kanë humbur jetën prej koronavirusit.

Sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins, numri i përgjithshëm i të prekurve nga Covid është rritur në 395.104 kurse totali i vdekjeve ka shkuar më 30 999. Gjithashtu janë shëruar edhe rreth 90 mijë pacientë.

Spanja regjistroi gjatë 24 orëve të fundit 9437 raste të reja infeksioni.

Dramatike është numri i vdekjeve të regjistruara, 156 humbje jete

Sipas autoriteteve, totali i viktimave është rritur në 30 004 kurse numri i përgjithshëm i të prekurve ka shkuar në 603 167.

Autoritetet shëndetësore në Rusi kanë raportuar për 150 viktima Covid në 24 orët e kaluar, shifër kjo që e ka rritur totalin e viktimave, që prej fillimit të pandemisë në 18785.

Gjithashtu në vend pati edhe 5529 raste të reja infeksioni, teksa numri i përgjithshëm i të prekurve ka shkuar në 1 milion e 74 mijë.

Turqia ka raportuar për 1742 raste të reja infeksioni dhe 67 viktima.

Ministria e Shëndetësisë raportoi se totali i të prekurve është rritur në 7186 kurse numri i përgjithshëm i të identifikuarve me Covid ka shkuar në 294.620

Autoritetet gjermane të emergjencës shëndetësore Covid kanë raportuar për 1616 raste të prekur nga koronavirusi dhe 9 viktima.

Sipas të dhënave të Universitetit Johns Hopkins, të infektuarit në total që prej fillimit të pandemisë janë 264837 kurse ata që kanë humbur jetën numërohen në 9445

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

“Mijëra në shesh kundër qeverisë”, mediat e huaja për protestën

Sërish protesta e opozitës së bashkuar ka marrë vëmendjen e mediave ndërkombëtare. “Washington Post” shkruan se mijëra protestues kërkojnë largimin e qeverisë. “Mbështetësit e opozitës...

Rubik, autovetura përplaset me autobusin, një i vdekur

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Rubik. Sipas informacioneve të para nga...

Nisma për Specialen përmendet në Strategjinë e BE-së për Ballkanin Perëndimor

Më 6 shkurt pritet të publikohet Strategjia për Ballkanin Perëndimor e Bashkimit Europian me theks të veçantë për Kosovën. Shefja e Zyrës së BE-së për...

Së fundi

Lajmet dt : 25 / 09/ 2020

https://youtu.be/6Mzr2UNEIGE   DRITA TV LAJME 25 9 2020 Lumi Vjosa ka përplasur sërish politikisht kryeministrin Edi Rama dhe Presidentin ilir Meta. Pasi ky i fundit kërkoi që...

Kërcënojnë të hedhin hije mbi bashkëpunimin për COVID, përplasje SHBA-Kinë-Rusi

Përplasjet në rritje midis Shteteve të Bashkuara nga njëra anë dhe Kinës e Rusisë nga ana tjetër u shfaqën hapur të enjten në periferitë...

Rrëzohet një aeroplan ushtarak në Serbi, një viktimë

Një aeroplan ushtarak është rrëzuar në Serbi. Mediat lokale raportojnë se njëri nga pilotët ka humbur jetën ndërsa tjetri po kërkohet. Gjithashtu është lënduar edhe një...