SPORT

City shënon 5, merr kryesimin e Premier League

Spread the love

Manchester City ka fituar 5-0 ndaj Burnley dhe ka marrë kryesimin e kampionatit anglez të futbollit.

Aguero hapi serinë e golave për skuadrën e Guardiolës, ndërsa më pas shënuan me radhë Bernardo Silva, Fernardinho, Mahrez dhe Leroy Sane.

Fitore minimale 0-1, por mjaft të rëndësishme për të ruajtur ritmin e kryesuesve, mori edhe Tottenham, në transfertën e zhvilluar ndaj West Ham. Sfida u vendos nga një gol i shënuar nga fantazisti argjentinas Eric Lamela në minutën e 44-t, ndërsa Tottenham barazon Chelsea-n me 21 pikë, në vendin e dytë të renditjes./Top Channel/

Related posts

Shaqiri tentoi të shënonte golin e vitit, por shikoni ku përfundoi topi!

dritatv

Messi nuk i do këta dy lojtarë te Barcelona!

dritatv

Inter, festë golash ndaj Rapidit. Shënon edhe Ranocchia!

dritatv

Leave a Comment