Çifti Berisha uron Kurban Bajramin: Zoti ua pranoftë sakrificat!

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe bashkëshortja e tij, Liri Berisha, kanë uruar besimtarët myslimanë për Kurban Bajramin.

Ish-kryeministri Berisha shkruan në “Facebook” se në këtë ditë të shenjtë besimtarët nderojnë dhe vlerësojnë sakrificën, përkushtimin dhe dashurinë ndaj të Gjithëfuqishmit, familjes, kombit dhe vendit të tyre.

“Gezuar Kurban Bajramin! Te dashur miq, sot besimtaret musliman shqiptar festojne Kurban Bajramin. Kete dite te shenjte ata nderojne dhe vleresojne sakrificen, perkushtimin dhe dashurine ndaj te Gjithfuqishmit, familjes, kombit dhe vendit te tyre.

Me lutjen time ndaj Krijuesit qe te gjitha sakrificat dhe perpjekjet tona te na i pranoje dhe ktheje ne te mira, nga zemra uroj qe Kurban Bajrami i ardhshem me mire ta festojme. Gezuar!! Sb”, shkruan Berisha.

  • foto galeri

 

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Edhe pse europianët nuk e duan, Trump ndihet i kënaqur!

Në mbledhjen e parë të kabinetit të tij për vitin 2019, presidenti amerikan Donald Trump ka reflektuar për mungesën e popullaritetit në Europë. Në mbledhjen...

iPhone 9 mund të ketë ekran Super Bright LCD si ThinQ G7

Apple do të shikojë mundësinë e rifreskimit të modelit të ardhshëm të iPhone, i cili vjen me një ekran LCD prej 6.1 inç. Kjo është...

Iran, 22 të vdekur nga moti i keq

Të paktën 22 persona e kanë humbur jetën si pasojë e motit të keq në Iran. Zëdhënësi i Qendrës iraniane të emergjencave, Mojtaba Khalidi, në...

Së fundi

Si të pastrojmë këpucët e bardha, 8 mënyra të thjeshta me produkte shtëpiake

Këpucët e bardha janë pjesë e garderobë së të gjithëve pothuajse. Fatkeqësisht, meqenëse ato bëhen pis kaq lehtë, edhe nëse kujdeseni shumë, shumica prej nesh...

“EBA i ka bërë kërkesë zyrtare SHBA-së për avionët luftarakë F-35”

Emiratet e Bashkuara Arabe (EBA) të cilat pak kohë më parë nënshkruan marrëveshjen e "normalizimit" me Izraelin, thuhet se i kanë bërë kërkesë zyrtare...

COVID-19, rritje rekord e infeksioneve të reja në Europën Qendrore

Sllovakia ka thyer rekordin e saj për rritjen ditore në numrin e rasteve të COVID-19 për të katërtën ditë radhazi, duke raportuar 522 infeksione...