Çfarë i tha Ozili Xhakës para se të shënonte golin?

Granit Xhaka ishte njëri nga protagonistët kryesorë në fitoren e Arsenal kundër Newcastle të shtunën.

Ai shënoj një gol të mrekullueshëm nga goditja e lirë. Në momentin e goditjes së lirë, Mesut Ozil dhe Xhaka patën një bisedë të shkurtër. Këtë bisedë e ka zbuluar Graniti pas ndeshjes.

“Po Mesuti më tha se mund ta godasë. Ne provojmë goditje të lira në stërvitje dhe une jam i lumtur që arrita të shënojë” tha Xhaka pas ndeshjes.

Granit Xhaka deri më tani ka shënuar katër gola për Arsenalin në Premier Ligë dhe të gjitha kanë qenë goditje jashtë zonës./Mesazhi/

- ISLAMSHOP.CH -

LEXO MË SHUMË

Ina Nuka do të rioperohet sërish në Turqi për gishtat e dëmtuar në protestë

Efektivja e policisë Ina Nuka do të udhëtojë sërish drejt Turqisë në muajin shkurt për të kryer një tjetër operacion për rikuperimin e dëmtimit...

Kjo është shqiptarja e parë që fitoj titullin e Kampionatit Botëror në boks

Fabiania Bytyqi, shqiptarja me nënshtetësi çeke, ka arritur ta mposht britaniken, Denise Castle në kategorinë atom të vlefshme për titullin e Kampionatit Botëror në...

Sulm ndaj një xhamie në Afrikën e Jugut

Një xhami në Johannesburg të Afrikës së Jugut është sulmuar nga persona të panjohur. Imami i Xhamisë së Katlehong-ut, Shaikh Ishak, tha për Radion Ndërkombëtare...

Së fundi

Qeveria paralajmëron vendim të ri për reciprocitetin me Serbinë

Tregu kosovar është vërshuar me produkte të importuara nga Serbia. Këtë e ka mundësuar heqja e taksës më 31 mars nga Qeveria në detyrë. Statistikat tregojnë...

Greqia shënon viktimën e 173-të nga COVID-19, 10 raste të reja në 24 orët e fundit

Greqia ka shënuar edhe një viktimë së fundmi nga COVID-19 duke e çuar bilancin në 173. Vendi fqinj në 24 orët e fundit ka shënuar...

Kosovë : 9 raste të reja me Covid-19 dhe 3 të shëruar.

NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE TRE TË SHËRUAR! Sot më 26 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar...