Certifikohet lista e LDK- së, ky është zevëndësimi

Ish-shefi i grupit parlamentar të LDK’së, Avdullah Hoti, ka publikuar listën e kandidatëve për deputetë të partisë së tij, tashmë të certifikuar na Komisioni Qendror Zgjedhor.

Në këtë listë nuk gjendet emri i Haki Raqit. Raqi është larguar nga organet e LDK’së meqë kishte probleme me ligjin.

Në vend të tij në zgjedhjet e 6 tetorit do të garojë kandidatja me emrin Qibrije Hoxha e cila renditet më numër 108 në listën për deputetë të LDK’së.

Njoftimi i plotë i Hotit:

Kjo është lista e kandidatëve për deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës, e certifikuar nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve:

1 Vjosa Osmani Sadriu

2 Kujtim Shala

3 Avdullah Hoti

4 Lumir Abdixhiku

5 Anton Quni

6 Lirije Kajtazi

7 Besian Mustafa

8 Driton Selmanaj

9 Hykmete Bajrami

10 Doruntine Maloku

11 Ismet Beqiri

12 Valon Murtezaj

13 Arban Abrashi

14 Arben Gashi

15 Besa Gaxherri

16 Fidan Rekaliu

17 Armend Zemaj

18 Vlora Dumoshi

19 Florian Dushi

20 Fatmir Rexhepi

21 Valentina Bunjaku-Rexhepi

22 Haxhi Avdyli

23 Muhamet Hamiti

24 Mirjeta Kalludra

25 Xhavit Rexhaj

26 Nexhmi Rudari

27 Florije Besholli

28 Muharrem Sfarqa

29 Shkemb Manaj

30 Vlora Limani-Hajnuni

31 Shkelzen Hajdini

32 Shkumbin Gashi

33 Flutura Beka

34 Ekrem Hyseni

35 Imet Rrahmani

36 Hyre Tejeci

37 Ardian Shala

38 Naser Rugova

39 Saranda Musliu

40 Frasher Demaj

41 Gezim Kokollari

42 Fatbardha Emini

43 Safet Kamberi

44 Faton Bislimi

45 Brikenda Kryeziu

46 Besart Dreshaj

47 Hasan Alija

48 Miketa Hajdari

49 Hysni Gerguri

50 Adem Salihaj

51 Sadije Osaj-Jakupi

52 Ukë Berisha

53 Zef Morina

54 Rrezarta Krasniqi

55 Ilir Ferati

56 Luan Gola

57 Kumrije Sahiti

58 Nexhat Rexha

59 Selim Kryeziu

60 Bekrije Cena-Nazifi

61 Ilir Tasholli

62 Xhevdet Quni

63 Ema Nikqi-Rexha

64 Ibrahim Kryeziu

65 Brahim Selimaj

66 Melihate Termkolli

67 Dardan Bibaj

68 Kujtim Prekazi

69 Besa Zejnullahu

70 Faik Zekaj

71 Ruzhdi Shehu

72 Shqipe Ramaj

73 Xhavit Ukaj

74 Haki Demolli

75 Arta Metaj-Govori

76 Shefki Gashi

77 Bajrush Ymeri

78 Marigona Lala

79 Ibish Mazreku

80 Rexhep Gjergji

81 Sevdije Alshiqi

82 Milaim Berisha

83 Hatim Baxhaku

84 Ardita Dushi

85 Bexhet Kuqi

86 Shefqet Osmani

87 Naime Osmani

88 Avdi Pireva

89 Visar Hoti

90 Ganimete Ismajli

91 Fahri Uka

92 Fitim Havolli

93 Suzana Muriqi

94 Rrustem Letaj

95 Fetah Rudi

96 Shkendije Lokaj

97 Drilon Pira

98 Sali Caca

99 Mimoza Shahini

100 Faton Peci

101 Hamdi Jaha

102 Imri Hashani

103 Selim Shabani

104 Veton Ademi

105 Enver Krasniqi

106 Isuf Berisha

107 Bahtjar Berisha

108 Qibrije Hoxha

109 Fadil Vezaj

110 Arton Gjoka

- Reklamë -

LEXO MË SHUMË

Lëngu i mollës kuron gurët në veshka

Molla jo pa qëllim quhet “fruti i artë”, pasi jo vetëm që përdoret si frut freskues, por shërben edhe për përgatitjen e lëngjeve dhe...

Çfarë i ndodh trupit kur ndalohet pirja e duhanit?

    Shumë njerëz janë përpjekur disa herë për të ndaluar pirjen e duhanit, por nuk kanë pasur sukses për ta bërë këtë. Të tjerët e...

SNHR: Në sulmet e forcave të koalicionit në Siri janë vrarë 3.035 civilë

Rrjeti Sirian për të Drejtat e Njeriut (SNHR) ka njoftuar se forcat e koalicionit nën udhëheqjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) që...

Së fundi

Inter dhe pakti “Champions”: Tani bashkë, pastaj të gjithë të lirë

Në fillim çështja “Ikardi”, më pas eliminimi nga Liga e Europës dhe dëmtimet e shumta. Arsye të rëndësishme që e bëjnë një suprizë reagimin...

Dita e fundit e fushatës, ja tubimet përmbyllëse të partive politike

Pesë kandidatë për kryeministër dhe mbi 1000 kandidatë për deputetë nga 25 subjekte politike kanë udhëtuar në çdo cep të vendit duke...

OKB thirrje për hetim të pavarur në Gaza

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) masakrën e forcave të sigurisë së Izraelit ndaj civilëve të pambrojtur palestinezë e cilësoi si “përdorim të...