KATEGORIA

VIDEO

Lajmet dt: 04/07/ 2020

https://youtu.be/5YMPYvaNAWE DRITA TV LAJME 4- 7- 2020 EDICIONI 1 Numri i të shtruarve në spitalin e vetëm covid ka arritur 88 shtrime që shënon pikun më...

Këshilla të arta

https://youtu.be/gdVbCr7hBmY Titulli: Këshilla të arta Autor: Ebul Ferexh Ibn Xhevzi Përkthyes: Mr. Osman Osmani Redaktor: Bujar Vërbovci Kopertina: Bashkim Mehani Përgaditi për shtyp: Bashkim Avdiu Shtypi: FocusPrint – Shkup Për botuesin: Bashkim...

Si mundët të na lëndonit

https://youtu.be/soJspCxsKJs   Titulli: Si mundët të na lëndonit Titulli i origjinalit: Bize Nasil Kiydiniz Autore: Emine Shenlikoglu Përktheu: Fatmir Sulaj Redaktor: Bujar Vërbovci Kopertina: Bashkim Mehani Përgaditi për shtyp: Fatos Beqiri Shtypi: Focus...

PUBLICITET DRITA TV

https://youtu.be/I9wi60wlp2w

Dijetari dhe zullumqari

https://youtu.be/tC2lGPPYo9M Titulli: Dijetari dhe zullumqari Autor: Dr. Jusuf Kardavi Përktheu: Ymer Musa Redaktor: Shkëlzen Halimi Redaktore gjuhësor: Fatmire Ajdini Kopertina: Bashkim Mehani Përgatiti për shtyp: Bashkim Avdiu Shtypi: FocusPrint – Shkup Për botuesin:...

Dialogu me mikun ateist

  https://youtu.be/NtaJ5ekCscI   Titulli: Dialogu me mikun ateist Autor: Dr. Mustafa Mahmud Përkthyes: Nexhat Ibrahimi, Miftar Ajdini, Muhidin Ahmeti Redaktor: Bujar Vërbovci Redaktor gjuhësor: Fatmire Ajdini – Hoxha Kopertina: Bashkim Mehani Për botuesin:...

Lajmet dt: 03/ 07/ 2020

https://youtu.be/3Wda5gAUGe4 DRITA TV LAJME 3 7 2020 EDICIONI 1 Detaje tronditëse kanë dalë nga ngjarja në Kombinat, ku u gjetën të vdekura në banesën e tyre,...

Lajmet dt : 2/7/2020

https://youtu.be/oEdkNTJ7_GU  

Morali i besimtarit

https://youtu.be/FGoO5P2gI8w       Pas librit tim të parë, i cili mban titullin Adhurimet e besimtarit ndihem i lumtur që po jua ofroj edhe librin e dytë, të...

Edhe Gratë i Shtypin Gratë

https://youtu.be/SX_BM-tteZg   MUND TA POROSISNI NË :www.islamshop.ch , ose ne numrin e telefonit :+41 79 469 50 36

Lajmet e fundit

Qeveria zvicerane bën lehtësime për punëtorët, qiramarrësit dhe bizneset

Përveç mbështetjes së shumë punëtorëve, qeveria propozoi disa lehtësime për qiramarrësit me bizneset e prekura nga epidemia. Këshilli Federal po zgjat përfitimet afatshkurtra të papunësisë...

Guvernatorja e Tokios fiton mandatin e dytë

Yuriko Koike fitoi zgjedhjet në raundin e dytë për bashkinë e Tokios dhe fitoi mandatin e dytë radhazi si guvernatore e kryeqytetit të Japonisë,...

Hyri në fuqi akti i reformuar federal mbi barazinë gjinore në Zvicër

Barazia gjinore është shumë e rëndësishme për shtetin e Zvicrës, ani pse ka hapësirë të madhe për të diskutuar rreth kësaj dukurie. Shteti i...

Kroaci, regjistrohen 57 raste të reja me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

Në 24 orët e fundit, në Kroaci janë regjistruar 57 raste të reja të të infektuarve me koronavirusin e ri (COVID-19), me çka numri...

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës thirrje qytetarëve: Ekziston rreziku i përhapjes së COVID-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) në Kosovë u bëri thirrje qytetarëve të respektojnë masat dhe këshillat e këtij Instituti, në mënyrë që të...
- ISLAMSHOP.CH -