KATEGORIA

TEKNOLOGJI

Aplikacioni kundër Covid-19 edhe për moshat mbi 16 vjeç

Personat që jetojnë në Angli dhe Uells së fundmi po nxiten të shkarkojnë aplikacionin qeveritar për gjurmimin e kontakteve. NHS Covid-19 udhëzon përdoruesit të vetë...

Samsung do të dëmtojë pozicionin e OnePlus në treg me Galaxy S20 FE

OnePlus është vendosur si një nga lojtarët kryesorë në tregun e telefonave inteligjentë me çmime të përballueshme. Samsung kishte bërë telefona mjaft të shtrenjtë dhe...

“Apple” kompania e parë amerikane që vlen dy trilionë dollarë

Kompania teknologjike “Apple” u bë sot kompania e parë, e tregtuar publikisht nga SHBA, që arriti një kapitalizim tregu prej dy trilionë dollarësh, duke...

Facebook bllokon llogari të rreme nga Kina, publikonin lajme rreth zgjedhjeve presidenciale amerikane

Facebook të martën tha se kishte mbyllur më shumë se 150 llogari të rreme që përcaktoi se ishin drejtuar nga Kina, duke përfshirë llogaritë...

Harrojeni iPhone 12 – iPhone 13 mund të ketë një “ndryshim të madh” në kamerë

iPhone juaj i ardhshëm mund të ketë një kamerë më të madhe. iPhone 12 i kësaj vjeshte pritet të ofrojë një azhurnim të kamerës, veçanërisht...

Mark Zuckerberg thotë se ai është një adhurues i madh i telefonave inteligjentë Samsung

Samsung dhe Facebook kanë qenë partnerë në projekte të ndryshme për një kohë të gjatë. Tani, CEO i Facebook ka zbuluar se ai është një...

Sony/ PlayStation 5 del në shitje më 12 nëntor

Prodhuesi  i video lojërave në shtëpi PlayStation 5 është vendosur të dalë më 12 nëntor, ka njoftuar Sony, Së pari do të jetë në dispozicion...

Facebook akuzohet se “po i vëzhgon” përdoruesit e Instagram-it përmes kamerave

Facebook Inc. përsëri po paditet për gjoja spiunim në përdoruesit e Instagram, këtë herë përmes përdorimit të paautorizuar të kamerave të tyre të telefonit...

Telefoni inteligjent më i shumëpritur nga Samsung po vjen në Shqipëri

Tiranë, 18 shtator 2020 – Samsung Galaxy Z Fold2, udhëheqësi i gjeneratës së tretë të telefonave palosës, do të jetë në dispozicion për blerje në...

Twitter do të rrisë sigurinë e llogarive me profil të lartë para zgjedhjeve në SHBA

Twitter njoftoi se para zgjedhjeve presidenciale më 3 nëntor në SHBA do të rrisë sigurinë e llogarive të politikanëve të lartë dhe gazetarëve kundër...

Lajmet e fundit

Lajmet dt : 25 / 09/ 2020

https://youtu.be/6Mzr2UNEIGE   DRITA TV LAJME 25 9 2020 Lumi Vjosa ka përplasur sërish politikisht kryeministrin Edi Rama dhe Presidentin ilir Meta. Pasi ky i fundit kërkoi që...

Kërcënojnë të hedhin hije mbi bashkëpunimin për COVID, përplasje SHBA-Kinë-Rusi

Përplasjet në rritje midis Shteteve të Bashkuara nga njëra anë dhe Kinës e Rusisë nga ana tjetër u shfaqën hapur të enjten në periferitë...

Rrëzohet një aeroplan ushtarak në Serbi, një viktimë

Një aeroplan ushtarak është rrëzuar në Serbi. Mediat lokale raportojnë se njëri nga pilotët ka humbur jetën ndërsa tjetri po kërkohet. Gjithashtu është lënduar edhe një...

Greqia dhe Turqia regjistrojnë shifra rekord rastesh të reja Covid

Greqia konfirmoi 342 raste të reja të koronavirusit, përfshirë 24 të cilave u dihet prejardhja, ndërsa 30 raste janë identifikuar në pikat e hyrjes në...

Spanjë/ Vendosen masa të reja kufizuese për 1 milion banorë në Madrid

Duke filluar nga dita e hënë, Madridi do të kufizojë disa nga liritë e lëvizjes në përpjekje për të frnuar përhapjen e infeksionit të...
- ISLAMSHOP.CH -