KATEGORIA

SPORT

Liga i kalon “topin” qeverisë, i paraqet Fidel Yllit rrugëzgjidhje, dorëzon raportin e plotë për katër kërkesat

Fidel Ylli i kërkoi Ligës së Profesionistëve t’i dorëzojë një raport të plotë ku të shpjegonin, argumentonin, katër kërkesat e tyre, në mënyrë që...

Barcelona vazhdon “operacionin fshesa”, Luis Suarez akord me Atletico Madrid

Barcelona vijon përgatitjet në prag të ndeshjes së parë në La Liga, në program më 27 shtator kundër Villareal. Në të njëjtën kohë, vazhdon...

Fati kthehet kundër, shorti i “play-off” nuk e fal Tiranën, më 1 tetor luan në transfertë

Me Kukësin, Teutën dhe Laçin që u likuiduan në bllok nga turi i dytë në Europa League, Tirana mbetet ekipi i vetëm shqiptarë prezent...

Quajeni grupi i transfertave, Shqipëria “humbet” kuotat në rolin e favorites

Shqipëria ishte favorite, por tani jo më. Dy ndeshjet e para të Grupit 4 në Ligën C, tregojnë për një garë të fortë dhe...

Sot Shqipëri – Lituani/ Kuqezinjtë, për 3 pikët e radhës

Kombëtarja shqiptare do të zbresë sërish në fushën e lojës teksa sot në mbrëmje do të presë Lituaninë në Air Albania Stadium në sfidën...

Lojërat Olimpike Tokio 2021 do të mbahen me apo pa COVID-19, shefi ekzekutiv: Do të ketë spektatorë, por me numër të limituar

Lojërat Olimpike Tokio 2021 do të mbahen me ose pa COVID-19, ka siguruar shefi ekzekutiv Toshuro Muto. Ato ishin planifikuar për t’u mbajtur këtë vit,...

Shqipëria e dënuar për të synuar kreun e grupit, Edi Reja përzgjedh titullarët

Pritshmëritë rreth Kombëtares në këtë edicion të Ligës së Kombeve janë të mëdha, të paktën të arrijnë të sigurojnë kreun e Grupit C. Në...

Zbulohen tre të infektuarit me COVID-19 tek PSG, Neymar dhe Di Maria pozitivë, u kthyen nga pushimet në Ibiza

Neymar, Di Maria dhe Leandro Paredes janë tre lojtarët që kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Të tre lojtarët sipas ‘L’Equipe’ pushuan në ishullin spanjoll të...

Tensionet Greqi-Turqi/ Erdogan: Jemi lodhur nga lojrat në Mesdhe

Ekipet shqiptarë për herë të parë në bllok shkruan historinë në këtë edicion në kupat e europës duke siguruar të katërta kualifikimin. Ky është...

Të premten përballja me Serbinë në Uashington, delegacioni i Kosovës niset drejt SHBA-ve

Skuadrat shqiptare të Kukësit, Laçit dhe Teutës kanë njohur rivalët e tyre në raundin e dytë të Ligës së Europës. Shorti I hedhur në...

Lajmet e fundit

Lajmet dt : 25 / 09/ 2020

https://youtu.be/6Mzr2UNEIGE   DRITA TV LAJME 25 9 2020 Lumi Vjosa ka përplasur sërish politikisht kryeministrin Edi Rama dhe Presidentin ilir Meta. Pasi ky i fundit kërkoi që...

Kërcënojnë të hedhin hije mbi bashkëpunimin për COVID, përplasje SHBA-Kinë-Rusi

Përplasjet në rritje midis Shteteve të Bashkuara nga njëra anë dhe Kinës e Rusisë nga ana tjetër u shfaqën hapur të enjten në periferitë...

Rrëzohet një aeroplan ushtarak në Serbi, një viktimë

Një aeroplan ushtarak është rrëzuar në Serbi. Mediat lokale raportojnë se njëri nga pilotët ka humbur jetën ndërsa tjetri po kërkohet. Gjithashtu është lënduar edhe një...

Greqia dhe Turqia regjistrojnë shifra rekord rastesh të reja Covid

Greqia konfirmoi 342 raste të reja të koronavirusit, përfshirë 24 të cilave u dihet prejardhja, ndërsa 30 raste janë identifikuar në pikat e hyrjes në...

Spanjë/ Vendosen masa të reja kufizuese për 1 milion banorë në Madrid

Duke filluar nga dita e hënë, Madridi do të kufizojë disa nga liritë e lëvizjes në përpjekje për të frnuar përhapjen e infeksionit të...
- ISLAMSHOP.CH -