KATEGORIA

SHQIPERIA

Shkon në 21 numri i viktimave në Shqipëri, ndërron jetë ish-boksieri

Ka shkuar në 21 numri i viktimave që lidhen me Koronavirusin në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se ka ndërruar jetë ish-boksieri Skënder...

“Jo maska sipër njëra-tjetrës për tu mbrojtur nga COVID-19”, këshillat me rëndësi nga ISHP që duhet t’i dini të gjithë

A duhet të mbaj maskë për tu mbrojtur? Kjo është pyetja më e shpeshtë që shqiptarët bëjnë në këto kohë. Por ISHP, sqaron se maska...

Shqipëria në karantinë! Ndëshkohen shoferë dhe këmbësorë, gjobiten njësi tregtare

Shërbimet e Policisë vijojnë kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të...

Bardhi: Sot 5 prill dhe ende asnjë shqiptar nuk ka përfituar nga fondet

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi mendon se qeveria ka qenë e papërgatitur në fillim të krizës së shkaktuar nga COVID-19 dhe e...

Ndahet nga jeta aktori i njohur i humorit, mjeshtri i madh shkodran Gëzim Kruja

Ndahet nga jeta mjeshtri i madh, aktori i humorit Gëzim Kruja. Për mbi 60 vite kontribuoi duke u bërë një prej figurave më të...

COVID-19/ 28 raste të reja në Shqipëri, mes tyre një fëmijë, shkon në 361 numri i të prekurve

Shqipëria vijon të mbajë një numër të lartë të të prekurve nga koronavirusi, referuar shifrave nga dita e parë e shfaqjes së epidemisë në...

I jep fund jetës 40-vjeçarja nga Kuçova, nënë e 2 fëmijëve.

Një 40-vjeçare në qytetin e Kuçovës i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur në dhomën e saj të gjumit. Ngjarja ka ndodhur pak...

U gjend e vdekur dhe e dekompozuar në lumë 48-vjeçarja.

Një 48-vjeçare është gjetur e mbytur në lumë mbrëmjen e sotme. Kufoma e gruas është gjetur në lumë,në afërsi të Urës së Kuçit. Kanë...

Ndërron jetë 80 vjeçarja, shkon në 20 numri i viktimave nga Covid-19 në Shqipëri

Është regjistruar viktima e 20 nga koronavirusi. Ka ndërruar jetë në spitalin e Shkodrës shtetasja me iniciale R.H. Ajo u ekzaminua pozitiv me Covid-19 gjatë...

Vdes në punë saldatori i pusit të naftës në Kuçovë, arrestohet shefi i ndërmarrjes

Një saldator i moshës 60-vjeçare ka humbur jetën ditën e djeshme teska punonte në një pus nafte në Kuçovë. Shtetasi me inicialet L.F ishte duke...

Lajmet e fundit

Turqia regjistron 73 vdekje të reja nga COVID-19, numri i viktimave rritet në 574

Turqia ka konfirmuar se 73 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në vend, duke e çuar në 574 numrin e...

Itali/ Rënie e madhe e numrit të viktimave në 24 orët e fundit

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 15887, që...

Shkon në 21 numri i viktimave në Shqipëri, ndërron jetë ish-boksieri

Ka shkuar në 21 numri i viktimave që lidhen me Koronavirusin në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se ka ndërruar jetë ish-boksieri Skënder...

Kurti: Politikanë në Kosovë dhe Serbi duan konflikt në veri të Ibrit

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se Ministria e Shëndetësisë ka vendosur që Komuna e Mitrovicës Veriore dhe ajo e Zveçanit të jenë...

Edhe 5 raste të reja me koronavirus – shkon në 145 numëri i të infektuarve

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 93 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive...
- ISLAMSHOP.CH -