KATEGORIA

SHOWBIZ

Nga pistoletat tek mashtrimi me shtatzëninë, mediat kosovare: Fjolla Morina ‘banorja’ më e re e Kukësit, ja ku do qëndrojë këngëtarja

Këngëtarja Fjolla Morina është e detyruar të qëndrojë në Kukës pasi Gjykata i dha arrest shtëpie. Ajo u kap më 19 shtator në Pikën Kufitare të...

U kap me dy pistoleta në kufi, gënjeu për shtatzaninë/ Këngëtarja Fjolla Morina lirohet nga burgu, zbulohet arsyeja

Gjykata ka vendosur sot masën e sigurisë “arrest shtëpie” për këngëtaren Fjolla Moria, e cila u kap me dy armë në pikën kufitare të...

Ndahet nga jeta anëtarja e Gjykatës së Lartë, Ruth Bader Ginsburg

Ruth Bader Ginsburg, anëtarja e Gjykatës së Lartë, u nda nga jeta të premten në banesën e saj në Uashington, njoftoi Gjykata. Ginsburg ishte 87-vjeçe. Ajo...

Ndërron jetë Hafizi Muharrem Lika

    Muharrem Lika ose siç e quanin të gjithë, "xha Rrema", është një personalitet i rradhë për kontribut dhe përkushtim të dallueshëm. Figura e tij do...

Vdes aktori e ish-deputeti, Adem Mikullovci

Sot në orët e para të 15 shtatroit ka vdekur aktori i njohur kosovar, Adem Mikullovci. Lajmin e ka bërë të ditur gruaja e të...

E plagosur, por me kurorë në kokë… Roza Lati bën namin me setin e fundit fotografik

E plagosur, por me kurorë në kokë… Seti i ri nga Roza Lati do t’iu lërë pa fjalë. Moderatorja shqiptare është shfaqur krejtësisht ndryshe, duke...

Burrat që nuk kanë frikë të jetojnë nën hijen e bashkëshorteve të tyre të fuqishme

Shpesh dëgjojmë njerëzit që thonë se pas çdo burri të madh, gjithmonë qëndron një grua e shkëlqyer. Por gjërat nuk mund të jenë ashtu...

Ndërron jetë në moshën 43-vjeçare aktori i njohur, arriti suksesin me rolin e Black Panther

Aktori i njohur amerikan Chadwick Boseman, është ndarë nga jeta në moshën 43 vjeçare pas përballjes me sëmundjen e kancerit. Boseman ishte i njohur për...

“Të dua”/ Rita Ora mesazh për Kosovën: Vendosni maskën, mbroni veten dhe të dashurit nga COVID-19

Rita Ora asnjëherë nuk e harron vendlindjen e saj! Artistja shqiptare me famë botërore së fudnmi ka një mesazh sensibilizues e cila përmes UNICEF-it...

Aktorja Olta Gixhari bëhet nënë për herë të parë, sjell në jetë djalin

Aktorja e njohur shqiptare Olta Gixhari është bërë nënë për herë të parë. Ajo së bashku me partnerin e saj mirëpritën në jetë djalin e...

Lajmet e fundit

Lajmet dt : 25 / 09/ 2020

https://youtu.be/6Mzr2UNEIGE   DRITA TV LAJME 25 9 2020 Lumi Vjosa ka përplasur sërish politikisht kryeministrin Edi Rama dhe Presidentin ilir Meta. Pasi ky i fundit kërkoi që...

Kërcënojnë të hedhin hije mbi bashkëpunimin për COVID, përplasje SHBA-Kinë-Rusi

Përplasjet në rritje midis Shteteve të Bashkuara nga njëra anë dhe Kinës e Rusisë nga ana tjetër u shfaqën hapur të enjten në periferitë...

Rrëzohet një aeroplan ushtarak në Serbi, një viktimë

Një aeroplan ushtarak është rrëzuar në Serbi. Mediat lokale raportojnë se njëri nga pilotët ka humbur jetën ndërsa tjetri po kërkohet. Gjithashtu është lënduar edhe një...

Greqia dhe Turqia regjistrojnë shifra rekord rastesh të reja Covid

Greqia konfirmoi 342 raste të reja të koronavirusit, përfshirë 24 të cilave u dihet prejardhja, ndërsa 30 raste janë identifikuar në pikat e hyrjes në...

Spanjë/ Vendosen masa të reja kufizuese për 1 milion banorë në Madrid

Duke filluar nga dita e hënë, Madridi do të kufizojë disa nga liritë e lëvizjes në përpjekje për të frnuar përhapjen e infeksionit të...
- ISLAMSHOP.CH -