KATEGORIA

LIVESTYLE

Pallati Mbretëror i shqetësuar, kamerieri i mbretëreshës Elisabeth me koronavirus

Një nga kamerierët e mbretëreshës Elisabeth II është infektuar me koronavirus. Lajmi është bërë i ditur nga e përditshmja britanike “The Sun”, e cila...

Nga nesër ndryshon ora, akrepat shkojnë 60 minuta para

Në natën mes të shtunës dhe të dielës (28-29 mars) fillon llogaritja verore e kohës, ora do të shkojë 60 minuta përpara. Momenti zyrtar i...

“Banania” e Dashnor Dikos në versionin korona bëhet hit/ Duhet ta dëgjoni patjetër

Qëndrimi në shtëpi këto kohë ka shtyrë njerëzit të shpikin gjëra nga më të ndryshmet. Kështu edhe dy të rinj të frymëzuar nga kënga Banania...

Me apo pa qumësht, cila kafe është më e mirë për shëndetin

Kafeja është një nga pijet më të rëndësishme për të nisur ditën çdo mëngjes. Ajo është transformuar në një...

Kalifornia i kthen ishullin e shenjtë banorëve aborigjenë pas marrjes me masakër në 1860

Ashtu si pjesa tjetër e SHBA edhe Kalifornia më parë i përkiste prej mijëra vjetësh popujve abogjenë amerikanë por një ishull i...

Katër pyetje që duhet t’ia bëni vetes para një interviste pune

Secila intervistë pune dallon nga tjetra dhe për çdo intervistë që keni duhet përgatitje e veçantë. Para se të shkoni në një...

Eleganca e padurueshme e komunizmit

Fatmira Nikolli – Si është të shohësh në një film dokumentar, një jetë të manipuluar? Të dokumentosh një jetë që nuk ishte ashtu...

Hiljana Biba studentja e Fakultetit të Mjekësisë sjell “Tri Ditë dhe Dy Netë” udhërrëfyes për adoleshentët

Ato orë të shtyra…Mendova se Hektori mund të shfrytëzonte shansin. E kontrolloja telefonin aq...

Ronaldo dhe Georgina, një ditë në gjirin e natyrës në Langhe

Një ditë e gjitha në gjirin e natyrës për Georgina Rodriguez dhe Cristiano Ronaldo, në Langhe dhe...

Dhoma e artë me ujin më të pastër në botë

Super Kamiokande, diktuesi i neutrinos, është një eksperiment që po kryhet në Japoni brenda një ndërtese të lartë sa 15 kate, të...

Lajmet e fundit

Turqia regjistron 73 vdekje të reja nga COVID-19, numri i viktimave rritet në 574

Turqia ka konfirmuar se 73 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në vend, duke e çuar në 574 numrin e...

Itali/ Rënie e madhe e numrit të viktimave në 24 orët e fundit

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 15887, që...

Shkon në 21 numri i viktimave në Shqipëri, ndërron jetë ish-boksieri

Ka shkuar në 21 numri i viktimave që lidhen me Koronavirusin në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se ka ndërruar jetë ish-boksieri Skënder...

Kurti: Politikanë në Kosovë dhe Serbi duan konflikt në veri të Ibrit

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se Ministria e Shëndetësisë ka vendosur që Komuna e Mitrovicës Veriore dhe ajo e Zveçanit të jenë...

Edhe 5 raste të reja me koronavirus – shkon në 145 numëri i të infektuarve

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 93 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive...
- ISLAMSHOP.CH -