KATEGORIA

ZVICER

Zvicra aplikon masa ndihmëse për biznesin, ndan 20 miliardë USD

Qeveritë e shteteve europiane po mendojnë si të ndihmojnë bizneset, që këta të fundit të kenë mundësi të ripërtërihen, për shkak të koronavirusit. Në Zvicër,...

Ministri Berset: “Kriza me koronavirusin, nuk mbaron para mesit të majit”

Ministri i Shëndetësisë, Alain Berset pret që kriza me koronavirusin në Zvicër nuk mund të përfundojë para mesit të muajit maj. “Është gabim të mendohet...

95-vjeçarja zvicerane shpëton nga koronavirusi

Një 95-vjeçare është kthyer në shtëpi, pasi i ka mbijetuar virusit COVID-19. Gertrude Fatton ka thënë se është trajtuar në një dhomë izolimi dhe në...

Zvicër: 60 të vdekur dhe 7014 të infektuar nga koronavirusi

Zyra Federale e Shëndetit Publik (BAG) sapo ka raportortuar: Në Zvicër janë 7014 raste të konfirmuara të infektimit me koronavirus. Numri i të vdekurve...

Rasti i tretë i vdekjes nga koronavirusi në Zvicër

Në Kantonin e Tiçinos është regjistruar sot rasti i parë i vdekjes nga koronavirusi. Bëhet fjalë për një burrë 80 vjeçar nga Mendrisoto, i...

Rritet numri i të prekurve me koronavirus në mbi 300 persona në Zvicër

Vetëm Glarus, Nidwalden, Obwalden, Schaffhausen, Uri dhe Appenzeller-Innerrhoden ende nuk kanë regjistruar një rast të virusit.

Shtetësia në Zvicër: Cilat komuna nuk kanë asnjë të natyralizuar

Një studim i publikuar kohët e fundit nga studiuesit në Universitetin e Gjenevës (UNIGE) shikon nivelet e natyralizimit nga komuna midis viteve...

Zvicër: Regjistrohet viktima e dytë nga Koronavirusi

Personi i parë që vdiq nga virusi në Zvicër në natën e 4 dhe 5 Marsit 2020 në kantonin e Vaud, pasi...

Trenat Zvicër-Itali dezinfektohen për shkak të koronavirusit

Trenat që qarkullojnë në linjën Zvicër-Itali dhe anasjelltas sipas udhëzimeve të autoriteteve italiane duhet të dezinfektohen. Marrëveshja përfshin të gjitha mjetet e...

Numri i grave nëpër borde në Zvicër rritet për 10%

Sipas një studimi vjetor nga lidhja këshilluese për burime njerëzore Schilling, ndërmarrjet caktuan një grua në çdo vend të pestë (21%) që...

Lajmet e fundit

Turqia regjistron 73 vdekje të reja nga COVID-19, numri i viktimave rritet në 574

Turqia ka konfirmuar se 73 persona të tjerë kanë vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në vend, duke e çuar në 574 numrin e...

Itali/ Rënie e madhe e numrit të viktimave në 24 orët e fundit

Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 15887, që...

Shkon në 21 numri i viktimave në Shqipëri, ndërron jetë ish-boksieri

Ka shkuar në 21 numri i viktimave që lidhen me Koronavirusin në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se ka ndërruar jetë ish-boksieri Skënder...

Kurti: Politikanë në Kosovë dhe Serbi duan konflikt në veri të Ibrit

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se Ministria e Shëndetësisë ka vendosur që Komuna e Mitrovicës Veriore dhe ajo e Zveçanit të jenë...

Edhe 5 raste të reja me koronavirus – shkon në 145 numëri i të infektuarve

Sot në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar 93 mostra të marra nga rastet e hospitalizuara në Klinikën Infektive...
- ISLAMSHOP.CH -